Ciechanowiec najwyżej w rankingu Rzeczpospolitej "Europejski samorząd" Drukuj
09.08.2011.

 Ciechanowiec najwyżej w rankingu Rzeczpospolitej "Europejski samorząd"

Gazeta "Rzeczpospolita" stworzyła ranking gmin najlepiej wykorzystujących pieniądze z Unii Europejskiej.

Tak jak w poprzednich latach ranking powstawał na podstawie danych przekazanych z Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, dotyczących 2010 roku. Jednostka samorządu terytorialnego mogła otrzymać maksymalnie 100 pkt - 45 pkt za wartość wykazanych w budżecie dochodów z funduszy w przeliczeniu na jednego mieszkańca, 45 pkt za łączną wartość umów o dofinansowanie w przeliczeniu na jednego mieszkańca i 10 pkt za liczbę umów. Samorządy klasyfikowano w trzech kategoriach - miast na prawach powiatu, gmin miejskich i miejsko-wiejskich oraz gmin wiejskich.

W kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich w pierwszej 100 znalazły się tylko trzy samorządy z Podlasia. Najwyżej znalazł się Ciechanowiec, który dzięki podpisaniu 12 umów o wartości 1983,90 zł na osobę zajął 52 miejsce w tabeli, 57 był Drohiczyn, a 89 Tykocin.

W kategorii gmin wiejskich w "złotej" 100 znalazło się 5 podlaskich samorządów: na 50 miejscu - Perlejewo, 51 - Miastkowo,  65 - Zawady, 76 - Nowinka i 100 - Brańsk.
                   
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl