Sierpniowe zmagania amatorów sportu Drukuj
17.08.2011.
Sierpniowe zmagania amatorów sportu
Stało się już tradycją, że w połowie sierpnia Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu organizuje zmagania sportowe dla amatorów gry w piłkę nożną, siatkówkę plażową oraz dla kajakarzy.

15 sierpnia reprezentacje prawobrzeżnego i lewobrzeżnego Ciechanowca spotkały się na Stadionie Miejskim by rozegrać mecze piłki nożnej "strona na stronę". W tym roku spotkania w obu kategoriach wiekowych: do lat 30. i powyżej lat 30. wygrały reprezentacje prawobrzeżnego Ciechanowca. Młodsi pokonali przeciwników 6:0, starsi wygrali 4:2.

Pomiędzy meczami "strona na stronę" rozegrano IV Regaty Kajakowe o Puchar Burmistrza Ciechanowca. W zawodach na ciechanowieckim zalewie wystartowało 18 osób w kategoriach jedynek kobiet, jedynek mężczyzn i par mieszanych. W jedynkach kobiet startowały dwie panie, pierwsze miejsce zajęła Joanna Czechowicz, drugie Marika Chojnowska. W kategorii jedynek mężczyzn pierwsze miejsce wywalczył Łukasz Wojtkowski, drugie Leszek Bielicki, a trzecie miejsce Sylwester Bartłomiejczuk. W parach mieszanych pierwsze miejsce zajęli Marika i Mirosław Chojnowscy, drugie miejsce Anna i Jakub Kokoszko, trzecie Beata i Marek Pietraniuk.

Dzień wcześniej także miłośnicy siatkówki plażowej mogli sprawdzić swoje umiejętności. Wśród ośmiu startujacych par najlepsi okazali się Piotr Aneszko i Bartłomiej Kłosek, drugie miejsce zajęli Błażej Diakowski i Łukasz Ratyński, a na trzecim stopniu podium stanęli Łukasz Jaworski i Blanka Ruman.