Program
"Opowieści z Narwi" krok po kroku, strona po stronie Drukuj
05.09.2011.

 Opowieści z Narwi krok po kroku, strona po stronie

Przeszło siedem miesięcy minęło od momentu, gdy ruszyły szkolenia menadżerskie z projektu „Rozwój przedsiębiorczości w ramach sieci Opowieści z Narwi”. Kilka słów o tym, co już udało się zrobić, co się dzieje obecnie, a co dopiero przed nami....

Szkolenia menadżerskie już zakończone. Wzięło w nich udział 150 osób - menadżerów hoteli, właścicieli firm z branży turystycznej, przedstawicieli samorządów oraz organizacji turystycznych z blisko 100 przedsiębiorstw i instytucji. Ich efektem była m.in. publikacja katalogu "Atrakcje Opowieści z Narwi", w którym znalazły się aktywne atrakcje z krain: Pradolina Bugu i Nurca, Mazury Południowe, Suwalszczyzna jak Baśń, Kraina Jeziora Zegrzyńskiego, Kurpie Zielone oraz oczywiście Łomżyńskie "Opowieści z Narwi". Wśród atrakcji znalazły się m.in. spływy kajakowe, rejsy gondolą, przejażdżki rowerowe, safari na raki, warsztaty fotograficzne czy też warsztaty gotowania soczewiaków - wszystkie do kupienia na zasadzie biletu-voucheru w lokalnych Centrach Informacji Turystycznej. Oferta "Opowieści z Narwi" zaprezentowana została w tak szerokiej formie podczas Międzynarodowych Targów Turystyki, Sprzętu Turystycznego, Sportowego i Żeglarskiego GLOB 2011 w Katowicach. Wśród swoich natomiast "Opowieści" promowały się podczas festynu "Wianki na Nurcu" w Ciechanowcu.

Za nami również study tour dla menadżerów, podczas którego mieli oni okazję zapoznać się z bazą noclegową innych uczestników projektu, a potem być może... przenieść pewne cudze rozwiązania na własny grunt.
Niemal 30 osób skorzystało już ze szkoleń branżowych - druga grupa zostanie przeszkolona na początku października, a kolejna tura odbędzie się jeszcze tej jesieni. Cały czas można zapisywać się na godziny dradcze, których każdemu uczestnikowi przysługuje maks. 5.
 
A przed nami? A przed nami wizyta studyjna dla zagranicznych dziennikarzy i touroperatorów, udział w poznańskim Tour Salonie, gdzie zaprezentowany zostanie katalog pobytowy z pakietami "Opowieści z Narwi", a także premiera filmu "Krainy Opowieści z Narwi", która odbędzie się już we wrześniu. Nie możemy się doczekać.

                                                               

Aleksandra Gierwat 

 

 Manager Sieci "Opowieści z Narwi"

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl