Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie spotkania" Drukuj

Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania"Od 2006 roku, w trzech miastach Podlasia w drugiej połowie sierpnia, na koniec zasłużonego wakacyjnego odpoczynku, odbywa się cykliczna impreza pod nazwą: Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania".
 
Festiwal organizowany przez Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Skowronki” z Brańska, Miejski Dom Kultury w Brańsku, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu w Ciechanowcu, Hajnowski Dom Kultury w Hajnówce. W 2008 roku do grona organizatorów dołączyło miasto Bielsk Podlaski, a w 2009 roku miasto Suraż i gmina Szepietowo. Festiwal cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców festiwalowych miast, jak i turystów, oraz wśród zespołów z kraju i zagranicy.
 
W ramach festiwalu oprócz prezentacji na scenach festiwalowych miast, organizowane są biesiady folkowe, barwne korowody oraz jarmarki sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego. Celem festiwalu jest ocalenie od zapomnienia tradycji ludowych, poznanie folkloru innych narodów, innych krajów, a także promocja tradycji, folkloru i piękna Podlasia oraz miast festiwalowych.

Do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru "Podlaskie Spotkania" zgłaszać się mogą krajowe i zagraniczne zespoły folklorystyczne oraz kapele z różnych krajów i regionów Polski. Zespoły zainteresowane udziałem w imprezie mogą napisać do organizatora na adres e-mail: podlasie.festival@wp.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 maja.

          Więcej zdjęć...
 
Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania"

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
facebook      instagram      youtube

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna
 
Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

 
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl