Wybory 2011 w Gminie Ciechanowiec i na Podlasiu Drukuj
11.10.2011.
 Wybory parlamentarne 2011

W wyborach do Sejmu i Senatu 9 października 2011 roku mieszkańcy Gminy Ciechanowiec głosowali w jedenastu powszechnych obwodach głosowania i dwóch odrębnych – w Szpitalu i w Domu Pomocy Społecznej w Kozarzach. Uprawnionych do głosowania było 7541 osób, z prawa do głosowania skorzystało 41,82% wyborców.

W Gminie Ciechanowiec w wyborach do Senatu oddano 3177 głosów, z czego ważnych było 3093, a w wyborach do Sejmu oddano 3175 głosów, z czego ważnych było 3063. Największe poparcie uzyskał Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość uzyskując 48,58%, drugie miejsce zajął Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe – 22,56%, trzeci był Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP – 16,36%, czwarty Komitet Wyborczy Ruch Palikota – 4,54%. Pozostałe komitety nie przekroczyły progu 4% - Komitet Wyborczy Polska Jest Najważniejsza – uzyskał 3,23%, Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej – 2,71%, Komitet Wyborczy Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke – 1,47%, Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy - Sierpień 80 – 0,23%, Komitet Wyborczy Nasz Dom Polska-Samoobrona Andrzeja Leppera – 0,23%, Komitet Wyborczy Prawica – 0,10%.

Na Podlasiu, po podliczeniu wszystkich oddanych głosów, przy frekwencji wynoszącej 46,57%, wygrało Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 36,99%. Po wynikającym z głosowania podziale mandatów w Sejmie Podlasie reprezentować będą: z Prawa i Sprawiedliwości – Krzysztof Jurgiel, Mariusz Kamiński, Jarosław Zieliński, Dariusz Piontkowski, Lech Kołakowski i Jacek Bogucki; z Platformy Obywatelskiej – Barbara Kudrycka, Robert Tyszkiewicz, Damian Raczkowski, Bożena Kamińska i Jacek Żalek; z Polskiego Stronnictwa Ludowego – Edmund Borawski; z Sojuszu Lewicy Demokratycznej – Eugeniusz Czykwin; z Ruchu Palikota – Adam Rybakowicz. Podlaskimi senatorami zostali: Bohdan Paszkowski z PiS, Tadeusz Arłukowicz z PO i startujący jako kandydat niezależny Włodzimierz Cimoszewicz; .

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl