Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych Drukuj
19.10.2011.
 Październik - Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

"Biblioteki szkolne przygotowują uczniów do życia" - pod takim hasłem odbywają się w tym roku obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Święto bibliotek szkolnych zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship - IASL), które zrzesza bibliotekarzy szkolnych, nauczycieli, wydawców oraz wszystkich ludzi, którym bliskie są problemy bibliotekarstwa szkolnego. Głównym celem działalności IASL jest rozwój bibliotek szkolnych we wszystkich krajach. Stowarzyszenie w 1999 roku ustanowiło Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych, który w 2008 roku został zastąpiony przez Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Koło Przyjaciół Biblioteki działające w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu włączyło się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przygotowując i rozwieszając plakaty i strzałki mające pomóc uczniom w odnalezieniu drogi do biblioteki. W ramach współpracy biblioteki szkolnej ze świetlicą, Koło Przyjaciół Biblioteki zorganizowało akcję czytania książek uczniom czekającym po zajęciach.

źródło: www.kopernik.webd.pl


Październik - Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

fot. Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ciechanowcu

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl