Krzysztof Choiński, były wiceprezydent Łomży, nie żyje Drukuj
18.10.2011.

 Krzysztof Choiński
Krzysztof Choiński, zastępca Prezydenta Łomży w latach 2002-2010, nie żyje. Jego ciało zostało odnalezione w środę nad rzeką Narew pod Łomżą. Zostawił żonę, pięcioro dzieci i dwoje wnucząt. Miał 53 lata.

W swoim zawodowym życiu Krzysztof Choiński związany był z oświatą. Ukończył studia pedagogiczne w Pułtusku. Pracował jako nauczyciel i dyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Wielkiej, później był nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży, Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży i Publicznym Gimnazjum nr 2 w Łomży. Jako zastępca Prezydenta Łomży był odpowiedzialny m.in. za łomżyńską oświatę, kulturę, sport i pomoc społeczną. Po odejściu z Urzędu Miejskiego pracował jako wicedyrektor w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Łomży.

Sprawę śmierci Krzysztofa Choińskiego bada Prokuratura Okręgowa w Łomży. Jak poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łomży Maria Kudyba, w Łomży i Orzyszu policja zatrzymała czterech mężczyzn, podejrzewanych o udział w zabójstwie.

Sąd Rejonowy w Łomży, na wniosek Prokuratury Okręgowej, wydał postanowienia o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące Marcina S. (lat 23), Andrzeja K. (lat 43), Grzegorza O. (lat 28) i Sławomira C. (lat 24) pod zarzutem popełnienia zbrodni z art. 148 par. 2 pkt. 1 Kodeksu karnego (zabójstwo i rozbój), zagrożonych karą 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocia.
Prokuratura zarzuca im, że 18 października napadli na byłego wiceprezydenta Łomży Krzysztofa Choińskiego, obrabowali go, brutalnie skatowali, co skutkowało śmiercią w wyniku urazu wielonarządowego,  wywieźli i porzucili na nadnarwiańskich  łąkach w rejonie Rybna. Wszyscy są mieszkańcami Łomży. Każdy z nich był wielokrotnie karany za kradzieże, kradzieże z włamaniem, rozboje i pobicia.

źródło: PAP/www.lomza.pl

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl