Ciechanowiec na międzynarodowych targach TOUR SALON 2011 Drukuj
28.10.2011.

Ciechanowiec na międzynarodowych targach TOUR SALON 2011


Kraina "Pradolina Bugu i Nurca", a w tym Ciechanowiec, została zaprezentowana na XXII Targach Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON, które odbyły się 19-22 października na terenach wystawienniczych Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Na targach, które odwiedziło blisko 30 000 zwiedzających, kompleksową ofertę regionów, tour operatorów, biur podróży, uzdrowisk oraz przewoźników, zaprezentowało 750 firm z 43 krajów, m.in. Armenii, Austrii, Białorusi, Brazylii, Bułgarii, Chin, Chorwacji, Czech, Cypru, Danii, Dominikany, Egiptu, Francji, Grecji, Gruzji, Hiszpanii, Indii, Irlandii, Izraela, Japonii, Kenii, Litwy, Maroko, Meksyku, Niemiec, Norwegii, Palestyny, Portugalii, RPA, Rosji, Rumunii, Słowacji, Tunezji, Turcji, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz oczywiście z Polski.

Gmina Ciechanowiec prezentowała krainę "Pradolina Bugu i Nurca", która powstała w ramach projektu „Rozwój przedsiębiorczości w ramach sieci Opowieści z Narwi” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 2.2.1 "Poprawa jakości usług świadczonych przez instytucje wspierające rozwój przedsiębiorczości i innowacyjności" Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Pierwsze dwa dni targów skierowane były do ekspertów i specjalistów z branży, następne umożliwiały zwiedzanie szerokiej publiczności. Stoisko "Pradolina Bugu i Nurca", na którym zaprezentowano materiały informacyjno-promocyjne pokazujące Ciechanowiec i potencjał turystyczny gminy, cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. W czasie targów promowany był także nowy produkt stworzony przez wszystkich partnerów sieci - katalog Atrakcje "Opowieści z Narwi", oferujący ponad 500 atrakcji turystycznych regularnie czynnych i dostępnych dla turystów.

W ramach targów odbyło się wiele dodatkowych imprez: Przegląd Książki Turystycznej i Krajoznawczej, Poznański Festiwal Podróży i Fotografii, konferencja dotycząca EURO 2012 oraz konferencja Travel 2.0. Podczas gali na Tour Salon w Poznaniu zostały rozdane różnego rodzaju nagrody branżowe. "Opowieści z Narwi" otrzymały Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2011 roku.

Projekt „Rozwój przedsiębiorczości w ramach sieci Opowieści z Narwi” ma na celu poprawę jakości usług świadczonych przez instytucje z terenu województwa: podlaskiego, lubelskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. W każdym z tych województw wybrane zostały krainy w tym Pradolina Bugu i Nurca, w skład której wchodzi Gmina Ciechanowiec.

W ramach projektu dostawcy usług turystycznych w poszczególnych krainach tworzą sieciowy produkt turystyczny, w formie pakietu biletowego, w którym zbierane są atrakcje, tworzone są aktywne pakiety pobytowe łączące bazy noclegowo-gastronomiczne z aktywną formą wypoczynku po terenie krainy (pieszą, rowerową, kajakową).


          Więcej zdjęć...

Ciechanowiec na międzynarodowych targach TOUR SALON 2011

fot. PIT

 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl