Podlaskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi Drukuj

Zawody w Powożeniu Zaprzęgami KonnymiW 2005 roku Jeździecki Klub Sportowy “Gepard”, który powstał przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury zorganizował po raz pierwszy Podlaskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi o Puchar Burmistrza Ciechanowca.

Corocznie patronat nad imprezą obejmują władze samorządowe, do tej pory patronowali: Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego i Starosta Wysokomazowiecki, a do organizatorów dołączyło Europejskie Centrum Młodzieży i Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku.

Tradycyjnie Zawody rozpoczynają się mszą świętą, po czym korowód zaprzęgów i jeźdźców udaje się na tereny przy ulicy Sienkiewicza, gdzie rozgrywane są konkursy. Główny punkt programu, czyli zawody w powożeniu zaprzęgami konnymi rozgrywane w kategoriach: Zaprzęgów Parokonnych i Singlowych. Duże zainteresowanie widzów wzbudza, po raz pierwszy zorganizowany w 2008 roku Konkurs Skoków przez przeszkody.

W trakcie zawodów organizowane są różnego rodzaju konkursy i pokazy między innymi sztuki władania szablą i lancą prezentowane przez Stowarzyszenie Sportowo Jeździeckie im.10 Pułku Ułanów Litewskich z Grabowa. Przez całą imprezę można obserwować repliki strojów szlacheckich prezentowane przez członków Bractwa Kurkowego, słuchać wiwatów i salw armatnich. Corocznie Zawodom towarzyszą występy zespołów ludowych i rozrywkowych, a całość wieńczą Letnie Tańce pod Podlaskim Firmamentem oraz pokaz sztucznych ogni i fajerwerków.
 
          Więcej zdjęć...

Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl