Podlaskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi Drukuj

Zawody w Powożeniu Zaprzęgami KonnymiW 2005 roku Jeździecki Klub Sportowy “Gepard”, który powstał przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury zorganizował po raz pierwszy Podlaskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi o Puchar Burmistrza Ciechanowca.

Corocznie patronat nad imprezą obejmują władze samorządowe, do tej pory patronowali: Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego i Starosta Wysokomazowiecki, a do organizatorów dołączyło Europejskie Centrum Młodzieży i Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku.

Tradycyjnie Zawody rozpoczynają się mszą świętą, po czym korowód zaprzęgów i jeźdźców udaje się na tereny przy ulicy Sienkiewicza, gdzie rozgrywane są konkursy. Główny punkt programu, czyli zawody w powożeniu zaprzęgami konnymi rozgrywane w kategoriach: Zaprzęgów Parokonnych i Singlowych. Duże zainteresowanie widzów wzbudza, po raz pierwszy zorganizowany w 2008 roku Konkurs Skoków przez przeszkody.

W trakcie zawodów organizowane są różnego rodzaju konkursy i pokazy między innymi sztuki władania szablą i lancą prezentowane przez Stowarzyszenie Sportowo Jeździeckie im.10 Pułku Ułanów Litewskich z Grabowa. Przez całą imprezę można obserwować repliki strojów szlacheckich prezentowane przez członków Bractwa Kurkowego, słuchać wiwatów i salw armatnich. Corocznie Zawodom towarzyszą występy zespołów ludowych i rozrywkowych, a całość wieńczą Letnie Tańce pod Podlaskim Firmamentem oraz pokaz sztucznych ogni i fajerwerków.
 
          Więcej zdjęć...

Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
facebook      instagram      youtube

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna
 
Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

 
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl