Program
Policja apeluje Drukuj
17.11.2011.
 Policja apeluje

W październiku i listopadzie br. na terenie miasta i gminy Ciechanowiec doszło do kilku przypadków włamań do domów. Łupem złodzieja padała najczęściej gotówka oraz biżuteria. Prawie we wszystkich przypadkach, włamywacz wykorzystywał nieobecność domowników. Do domów dostawał się wyłamując zamki w drzwiach wejściowych, balkonowych bądź przez nisko usytuowane okna.

Szanowni Państwo!

Mieszkania i domy to niewątpliwie wymarzone miejsca dla złodzieja, bowiem tam zwykle przechowujemy biżuterię, pieniądze czy inny wartościowy sprzęt. Należy zatem zadbać aby pozostawiony dobytek, był bezpieczny w naszym domu. Należy kierować się zasadami, które złodziejowi utrudnią, bądź wręcz uniemożliwią włamanie, a zatem:

- wychodząc z domu lub mieszkania, dokładnie zamknijmy okna i drzwi;
- stosujmy wszelkiego rodzaju zabezpieczenia techniczne: systemy alarmowe, rolety antywłamaniowe, atestowane zamki do drzwi lub klamek okiennych z wkładką zabezpieczającą;
- doskonałym stróżem naszego dobytku może być pies;
- nie przechowujmy w domu dużej ilości gotówki;
- biżuterię, pieniądze i inne cenne przedmioty nie trzymajmy w jednym miejscu;
- nieocenionym elementem bezpieczeństwa jest również pomoc zaufanego i czujnego sąsiada;

Wysokomazowiecka Policja prowadzi obecnie działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy włamań i kradzieży. Prosi również o pomoc mieszkańców.

Jeśli zauważycie państwo w pobliżu swojego miejsca zamieszkania obce osoby, dziwnie się zachowujące, obserwujące posesje, prosimy o zapamiętanie jak najwięcej szczegółów dotyczących ich wyglądu, marki i numerów rejestracyjnych samochodów jakimi się poruszają. O tzw. „głuchych telefonach” proszę informować Policję. Należy pamiętać o tym, że żadne urządzenie alarmowe nie jest w stanie zastąpić ludzkiej życzliwości. Wyjeżdżając z domu na dłużej, poinformujmy o tym naszego sąsiada. Niech zwróci uwagę na podejrzane, obce osoby obserwujące nasz dom.

O wszystkich niepokojących sytuacjach należy natychmiast powiadamiać Policję – numer telefonu 997 lub 112. Każda informacja może okazać się pomocna w zapobieżeniu bądź ustaleniu i zatrzymaniu sprawców kradzieży i włamań.
                                                        

Komenda Powiatowa Policji 
w Wysokiem Mazowieckiem

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl