Mistrzostwa Polski International Budokai Karate Drukuj
16.12.2011.

W hali sportowej miejskiego Gimnazjum w Zambrowie odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiej Federacji Instytut Budokai Karate (Kyokushin). Organizatorem Mistrzostw  był Mazowiecko-Podlaski Klub Karate z Ciechanowca. Komitet organizacyjny utworzyli: przewodniczący Michał Daniłowski (radny Zambrowa), oraz Robert Gaździk (Mazowiecko-Podlaski Klub Karate), Michał Klimowicz (radny Zambrowa) i Artur Więzowski (dyrektor IBK Polska – 5 dan).

Mistrzostwa skupiły dużą ilość zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych. Walki były ciężkie i emocjonujące, szczególnie w kategorii K1, MMA i Full Kontakcie. Odbywały się w ringu, co uatrakcyjniło całe zawody i wzbudziło duże emocje wśród publiczności i samych startujących. Gościem honorowym Mistrzostw był Kancho Gerard Gordeau (9 dan) - Prezydent International Budo Kai, wybitny i legendarny Mistrz Kyokushin Karate i UFC.

W Mistrzostwach Polski IBK wystąpiło kilku utytułowanych zawodników: Cem Senol z Holandii, Piotr Piotrowski z Zambrowa, a także zawodnicy z Czeczenii na co dzień ćwiczący w Zambrowie. Sędzią Głównym zawodów był Shihan Zbigniew Szkopiak (5 dan), a asystował mu na macie Sensei Mirosław Jędrowski  (4 dan) - członkowie Zarządu Polskiej Federacji IBK.

Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Cem Senol (Holandia), najlepszą zawodniczką Kristina Adamowicz (Tarnowskie Góry), a najlepszym Juniorem Nurdi Taipow  (Zambrów).

Zdobywcami brązowych medali zostali zawodnicy z Ciechanowca: Szymon Biały, Patrycja Bielińska, Maciej Gawryś i Krystian Koc.

                                                          Mazowiecko-Podlaski Klub Karate
 
Mistrzostwa Polski International Budokai Karate

Mistrzostwa Polski International Budokai Karate

Mistrzostwa Polski International Budokai Karate

Mistrzostwa Polski International Budokai Karate

fot. Mazowiecko-Podlaski Klub Karate

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl