Program
Koncert uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Drukuj
07.03.2012.

Koncert uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej 

Uczniowie Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia działającej przy Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu zaprezentowali efekty swojej pracy w I semestrze roku szkolnego 2011/2012. W czasie koncertu wystąpiło dwudziestu trzech tegorocznych uczniów Szkoły.

Koncerty są okazją do opanowania sztuki publicznych występów (każdy rok kończy się egzaminem, w czasie którego uczeń musi wykonać wybrany utwór przed komisją) oraz dają możliwość podzielenia się swoimi umiejętnościami z rodziną i innymi słuchaczami koncertu. Stopień trudności utworów prezentowanych przez młodych muzyków był bardzo różny, bo występowali wszyscy uczniowie - i ci, którzy dopiero rozpoczęli naukę, i ci uczący się już kolejny rok. Jedni wykonawcy zagrali popularne melodie, np.: piosenkę znaną z wykonania Edith Piaff "Pod dachami Paryża" czy "Była sobie żabka mała" z repertuaru zespołu "Fasolki", inni wykonali utwory z kanonu muzyki klasycznej, np.: allegretto z VII symfonii A-dur op. 92 Ludwiga van Beethovena, temat z baletu "Jezioro łabędzie" Piotra Czajkowskiego czy uwerturę do opery "Wilhelm Tell" Gioacchina Rossiniego.

Oprócz stopnia opanowania gry na instrumentach uczniowie zaprezentowali także umiejętności pracy w zespole. Koncert rozpoczął kwartet dziewcząt wykonaniem XIII-wiecznej polskiej pieśni hymnicznej Wincentego z Kielczy "Gaude Mater Polonia" (Ciesz się, Matko Polsko), wystąpił duet na gitarę i pianino z utworem Jacka Kaczmarskiego "Na starej mapie krajobraz utopijny" i trio akordeonowe. Na zakończenie chór złożony z wszystkich uczniów zaśpiewał piosenkę "Hej bystra woda" z repertuaru zespołu No To Co.

          Więcej zdjęć...

Koncert uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej

fot. Z. Poniatowski MPI

 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl