Orkiestra Dęta COKiS zagrała dla "Ojca Mateusza" Drukuj
20.05.2012.
Orkiestra Dęta COKiS zagrała dla "Ojca Mateusza"

 
Orkiestra Dęta Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu wzięła udział w nagraniu kolejnego odcinka telewizyjnego serialu "Ojciec Mateusz", który kręcony był w Drohiczynie.

Ekipa produkcyjna kryminalnego serialu TVP zagościła na Podlasiu w ramach kampanii promocyjnej regionu i gmin uczestniczących w projekcie „Bug – rajem dla turysty”. Projekt, który ma na celu stworzenie unikatowego, ponadregionalnego produktu turystycznego na skalę krajową, jest realizowany w partnerstwie siedmiu jednostek samorządów gminnych: Gminy Drohiczyn, która jest liderem projektu, Gminy Korczew, Gminy Konstantynów, Gminy Mielnik, Gminy Perlejewo, Gminy Sarnaki, Gminy Siemiatycze oraz Stowarzyszenia Gmin, Powiatów i Regionów Nadbużańskich.

Według scenariusza "Ojciec Mateusz" przyjedzie na Podlasie na tzw. "Zieloną Szkołę", ale że lubi rozwiązywać kryminalne zagadki, to zajmie się sprawą kradzieży zabytkowej ikony z XVII wieku, nielegalnym przekroczeniem granicy czy zaginięciem dziecka.

Nie wiadomo jeszcze jaki tytuł będzie miał odcinek, w którym zagrała Orkiestra Dęta COKiS, ale ciechanowieccy muzycy, pracując na planie filmu mieli okazję przekonać się jak żmudną pracą jest nagrywanie zdjęć - często kilkuminutowy epizod jest powtarzany i nagrywany przez kilka godzin.

W pierwszym zrealizowanym na Podlasiu odcinku, który ma być wyemitowany 31 maja o godz. 20.20 w programie 1 Telewizji Polskiej, będzie można obejrzeć drohiczyńską katedrę, ulice i plenery Drohiczyna. Zdjęcia do kolejnych dziejących się w regionie nadbużańskim odcinków, powstaną w plenerach wszystkich gmin uczestniczących w projekcie, m.in. w "Ziołowym Zakątku" w Korycinach, w okolicach Perlejewa, w Siemiatyczach i Mielniku.

          Więcej zdjęć...

Orkiestra Dęta COKiS zagrała dla "Ojca Mateusza"

fot. Z. Poniatowski MPI

 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl