XVI Otwarte Zawody w Wieloboju Myśliwskim Drukuj
19.05.2012.

XVI Otwarte Zawody w Wieloboju Myśliwskim o Puchar Burmistrza Ciechanowca

XVI Otwarte Zawody w Wieloboju Myśliwskim o Puchar Burmistrza Ciechanowca zgromadziły na strzelnicy myśliwskiej Koła Łowieckiego „Rogacz” zawodników z Okręgów Polskiego Związku Łowieckiego w Białymstoku,  Łomży, Olsztynie, Ostrołęce, Siedlcach, Płocku i Warszawie.

Wielobój został rozegrany w następujących konkurencjach:
- w śrucie: strzelanie do rzutków na kręgu myśliwskim i osi myśliwskiej (trap), strzelanie do rzutków na przelotach i do makiety zająca w przebiegu;
 - w kuli: strzelanie do makiety dzika w przebiegu oraz do makiety rogacza i lisa.

W śrucie najlepszy wynik (191 pkt.) uzyskał Marek Kulikowski, w kuli najlepszy był Tomasz Komarowski (290 pkt.), ale wśród startujących w klasie mistrzowskiej zwyciężył Leszek Chełstowski, który łącznie uzyskał 473 punkty.

W klasie powszechnej pierwsze miejsce zdobył Krzysztof Waszczuk z 455 punktami a drugi z 432 punktami był członek Koła Łowieckiego „Rogacz” Ryszard Deniziak.

W rywalizacji drużynowej I miejsce zajęli zawodnicy Koła Łowieckiego „Boruta” z Białegostoku, II miejsce zawodnicy Koła Łowieckiego „Głuszec” z Białegostoku a III miejsce drużyna Koła Łowieckiego „Rogacz” z Ciechanowca.

Zwycięzcom nagrody i dyplomy wręczyli burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko i prezes Koła Łowieckiego „Rogacz” Jan Netter.