Uczniowie z Gminy Ciechanowiec najlepsi w powiecie! Drukuj
05.07.2012.

Wraz z końcem roku szkolnego 2011/2012 Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży opublikowała na swojej stronie internetowej „Sprawozdanie ze sprawdzianu przeprowadzonego w kwietniu 2012 roku w szóstych klasach szkół podstawowych w województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim (z aneksem)”.

3 kwietnia 2012 roku przeprowadzono sprawdzian w 402 szkołach zlokalizowanych na terenie województwa podlaskiego i w 504 szkołach na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Arkusz standardowy pisało 25076 uczniów. Najwyższy wynik sprawdzianu osiągnięty został w 8 gminach województwa podlaskiego, w tym w gminie Ciechanowiec. Uczniowie ze szkół podstawowych z terenu Gminy Ciechanowiec uzyskali najlepsze wyniki ze sprawdzianu w powiecie wysokomazowieckim (średni wynik wyniósł 25,9 pkt, co daje 65% pkt). 

Sprawozdanie zawiera opis przygotowań i przebiegu sprawdzianu, procesu sprawdzania i oceniania prac uczniów, charakterystykę populacji oraz analizę ilościową wyników uczniów rozwiązujących zadania z arkuszy standardowych i niestandardowych. Analizy uwzględniają średnie wyniki całej populacji zdających w poszczególnych województwach oraz powiatach i gminach. Zachęcam do zapoznania się z opisem umiejętności uczniów, których wyniki znajdują się w obszarach wyników niskich, średnich i wysokich, gdyż właśnie te informacje pozwalają określić treściowe znaczenie wyniku pojedynczego ucznia.

W aneksie do sprawozdania znalazły się mapy ze średnimi wynikami sprawdzianu w gminach, kartoteki zestawów zadań, ale także skale staninowe wyników uczniów i szkół dla sprawdzianów przeprowadzonych w latach 2002-2012. W tym roku to właśnie w aneksie umieszczono jakościową analizę wykonania zadań z zestawów S-1 i S-8, a także eseje nauczycieli-egzaminatorów o mocnych i słabych stronach tegorocznych szóstoklasistów.
źródło: OKE w Łomży

Uczniowie z Gminy Ciechanowiec najlepsi w powiecie!

fot. Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl