Kolejne suksesy sportowe Rafała Rusiniaka Drukuj
01.08.2012.
Kolejne suksesy sportowe Rafała Rusiniaka

Rafał Rusiniak z Ciechanowca po kwietniowym Warszawskim IV Biegu Dookoła ZOO, w którym zajął czwarte miejsce (dystans 10 000 m, czas 34:45), każdy start kończy na podium.

W maju wystartował w warszawskim biegu GO Run, odbywającym się w Parku Szczęśliwickim i będącym połączeniem biegu przełajowego i biegu górskiego. W tym biegu na dystansie 5 000 m uzyskał czas 15:51,21, co pozwoliło mu na zajęcia drugiego miejsca w klasyfikacji ogólnej i pierwszego miejsca wśród juniorów. W czerwcu wziął udział w biegu  I. Siemiatycka Wieczorna „Dycha”. Rywalizując z zawodnikami z Polski i Białorusi zajął trzecie miejsce z czasem  35:39,8. W lipcu ponad 450 zawodników ukończyło I. Bieg "Morskie Oko" na warszawskim Mokotowie. Na 5 km trasie wytyczonej wokół trzech parkowych jezior, uzyskał czas 16:28 i zajął drugie miejsce.

Rafał Rusiniak jest zawodnikiem LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. Swoją przygodę z bieganiem rozpoczął w ciechanowieckim gimnazjum, trenując pod okiem trenera Cezarego Koziarskiego, po czym przeszedł pod opiekę trenera Pawła Grygo. Startuje na stadionie i w biegach ulicznych, na dystansach od 1 500 m do 10 000 m. Swoją dalszą drogę życiową wiąże ze sportem - po ukończeniu ZSOiZ im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu zdał na AWF w Warszawie.

« poprzedni artykuł   następny artykuł »