Nowy burmistrz Rosbach vor der Höhe Drukuj
11.10.2012.

W partnerskim mieście Ciechanowca Rosbach vor der Höhe odbyły się wybory na stanowisko burmistrza. Następcą sprawującego przez 28 lat ten urząd Detlefa Brechtela został niezależny kandydat Thomas Alber (42 l.), który w drugiej turze wyborów uzyskał  56,3% głosów.

Nowy burmistrz Rosbach vor der Höhe 

fot. www.ta2012.de

Thomas Alber przez całe swoje życie związany jest z krajem związkowym Hesja i powiatem Watterau, na terenie których znajduje się Rosbach v. d. Höhe. Urodził się w 1970 roku jako najmłodsze z pięciorga dzieci w mieszczańskiej rodzinie. Pierwsze lata swojego życia spędził w rodzinnym Bad Vilbel, szkołę podstawową ukończył w Echzell, gdzie wtedy mieszkała jego rodzina, gimnazjum w mieście Nidda, po czym podjął studia na kierunku administracji publicznej we Frankfurcie nad Menem.

Pracując przez 14 lat w administracji Frankfurtu, największego miasta Hesji, zyskał  doświadczenie, które procentuje w kontaktach z obywatelami, lokalnymi samorządami oraz przedstawicielami różnych instytucji i firm. W 2003 roku powrócił do Echzell, gdzie poznał specyfikę w pracy w mniejszej społeczności.

Od wczesnego dzieciństwa sport był nieodłączną częścią jego życia, od lat jest m.in. działaczem klubu sportowego Wetterau, wiceprzewodniczącym Komisji Krajowej ds. Edukacji i Rozwoju Zasobów Ludzkich i Rady Edukacji Akademii Sportu Kraju Związkowego Hesja.

W programie wyborczym Thomas Alber podkreślał, że położone w regionie metropolitalnym Frankfurtu Rosbach ma wiele atrakcyjnych możliwości rozwoju. Dobra infrastruktura, aktywność społeczeństwa, solidna baza ekonomiczna i kulturalna, są fundamentami wspólnoty, na których ma zamiar budować, aby zapewnić najwyższą jakość życia w mieście. Hasłem kampanii było "Świeże powietrze dla Rosbach" i co za tym idzie plany rozwoju oparte o budowę farm wiatrowych i inne formy pozyskania energii z odnawialnych źródeł; a także m.in. program zwiększonej współpracy z organizacjami pozarządowymi i plany rozwoju sportu, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.

Na przedwyborcze pytania o związki z Rosbach odpowiadał:  Różne, głównie zajęcia sportowe prowadzą mnie tu od lat. W Rosbach mam wielu znajomych, rodzinę i przyjaciół. Ostatnio udało mi się zbudować nową halę sportową w Rodheim (część Rosbach v. d. Höhe) i sztuczną murawę w Górnym Rosbach (inna dzielnica miasta). Lubię Rosbach. W Rosbach czuję się naprawdę dobrze.

Burmistrz i mieszkańcy Ciechanowca gratulują nowemu burmistrzowi Rosbach wyboru, życzą pomyślnego zrealizowania wszystkich planów i mają nadzieję, na dalszy rozwój trwającej od 1995 roku współpracy między naszymi miastami.
 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl