Program
Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada Drukuj
16.11.2012.


W tym roku w kraju i za granicą obchodzono 94. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W Ciechanowcu uroczystości rozpoczęły się od przygotowanej przez uczniów Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu akademii w budynku dawnej synagogi i Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej.

Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada

fot. Z. Poniatowski MPI

W uroczystościach  Narodowego Święta Niepodległości wzięły udział władze samorządowe, mieszkańcy gminy oraz poczty sztandarowe: Gminy Ciechanowiec, Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II, Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza, Banku Spółdzielczego, Koła Łowieckiego “Rogacz”, Związku Sybiraków, Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców, Szpitala w Ciechanowcu, Spółdzielni Rolniczo-Spożywczej "Jedność", Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowcu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kozarzach i Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziszewie-Królach. Pochód uczestników uroczystości w asyście Orkiestry Dętej Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu przemaszerował  pod Pomnik Nieznanego Żołnierza, przy którym wartę honorową zaciągnęli żołnierze 183. Kompanii Radiotechnicznej w Plewkach i uczniowie licealnej klasy o profilu wojskowo-sportowym z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu. Po Apelu Poległych odczytanym przez ks. Janusza Szymańskiego, delegacje ciechanowieckich instytucji i organizacji społecznych złożyły wieńce i wiązanki kwiatów. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko. Modlitwę poprowadził ks. kan. Tadeusz Kryński.

Ostatnim elementem uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Ciechanowcu było spotkanie w budynku dawnej synagogi. „Ognisko Patriotyzmu”, które na stałe wpisało się już w scenariusz obchodów rocznicy odzyskania niepodległości, zgromadziło wielu uczestników, którzy przy akomaniamencie akordeonu i fortepianu śpiewali pieśni i piosenki patriotyczne.

Tekst wystąpienia Burmistrza Ciechanowca

          Więcej zdjęć...

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px