Pasowanie na przedszkolaka Drukuj
19.11.2012.


„Jestem sobie przedszkolaczek nie grymaszę i nie płaczę…” – ta piosenka zwieńczyła tegoroczną uroczystość przedszkolną. Jak co roku, tak i w tym, uroczystość „Pasowanie na przedszkolaka” jest jednym z najważniejszych wydarzeń w ciechanowieckim przedszkolu.

Pasowanie na przedszkolaka

fot. Z. Poniatowski MPI

W tak doniosłej chwili swoją obecnością zaszczyciło nas wielu gości: Burmistrz Ciechanowca z przedstawicielami Urzędu Miejskiego, ksiądz dziekan parafii pw. Trójcy Przenajświętszej, dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika, dyrektor Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, prezes Banku Spółdzielczego oraz licznie zgromadzeni rodzice.

Wszystkie przedszkolaki wzięły udział w części artystycznej, na którą składało się przedstawienie „Bal u Pani Jesieni”, recytacja wierszy, śpiewanie piosenek oraz tańce. Wszystkie dzieci w tym dniu wyglądały wyjątkowo, o przebranie ich zadbali rodzice. Wśród galowych strojów „Jacka i Agatki” wyróżniały się kolorowe i pomysłowe kostiumy do inscenizacji.

Punktem kulminacyjnym całej uroczystości było pasowanie nowoprzyjętych dzieci. Po złożeniu przyrzeczenia dzieci te otrzymały z rąk burmistrza Ciechanowca pamiątkowe dyplomy prawdziwego przedszkolaka a zaproszeni goście obdarowali wszystkie dzieci niespodziankami.

Całą uroczystość zakończyła zaśpiewana przez wszystkie grupy piosenka „Przedszkolaczek”.

                                                       

Marta Mazur
Przedszkole w Ciechanowcu

          Więcej zdjęć...

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl