XVII edycja "czwartków lekkoatletycznych" Drukuj
06.12.2012.


Wybitna działaczka sportu łomżyńskiego, prezes Zarządu Wojewódzkiego Podlaskiego TKKF w Łomży - Wiesława Czerniawska - przed siedemnastu laty (w 1996 r.) powołała do życia „czwartki lekkoatletyczne” w Łomży. Po śmierci pani prezes zawody wciąż organizowano jako Memoriał Wiesławy Czerniawskiej. W tym roku odbyła się jego XII edycja.


XVII edycja "czwartków lekkoatletycznych"

 
Przez lata zawody nabrały rozmachu i wciąż zachęcają do uprawiania sportu tysiące dzieci, młodzieży, wychowawców i nauczycieli naszego regionu. Są to zawody lekkoatletyczne obejmujące biegi krótkie i średnie, rzut piłeczką palantową, skok w dal i wzwyż. Biorą w nich udział zawodnicy w przedziale wieku od 10 do 12 lat. Każdy z zawodników uczestniczących w zawodach zdobywa punkty. Kwalifikację na ogólnopolski finał „czwartków lekkoatletycznych” zdobywają ci spośród nich, którzy w ciągu pięciu kolejnych cotygodniowych zawodów uzyskają największą liczbę  punktów.

Po raz pierwszy w tym roku - dzięki pomocy i wsparciu Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu - wzięła w nim udział młodzież ze Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu, przygotowywana przez nauczycieli wychowania fizycznego oraz Cezarego Koziarskiego, trenera II klasy lekkoatletyki.

W edycji jesiennej odbyły się cztery „czwartki”, a na wiosnę 2013 roku będzie miało miejsce kolejnych sześć zawodów. W dotychczasowych startach Ciechanowiec reprezentowało kilkunastu sportowców, uczniów klasy VI, V i IV-tej Szkoły Podstawowej. Najwyższymi wynikami może się pochwalić Adam Ilczuk z klasy IV-tej, który startował w rzucie piłeczką palantową, w biegach na 60 i 300 metrów. W tej ostatniej konkurencji jest zdecydowanym faworytem do kwalifikacji na finał ogólnopolski. Kolejną nadzieją sportu ciechanowieckiego jest uczeń klasy V-tej Adam Wincenciak, który uczestniczył w dwóch „czwartkach” i uzyskał wysokie lokaty w biegu na 300 m i w skoku w dal. Wymienić można także Mateusza Grabarza (klasa VI), który uzyskał czołowe lokaty w skoku w dal i biegu na 1000 metrów. Kacper Warchoł (klasa VI) okazał się świetnym sprinterem i zwrócił na siebie uwagę prezesa klubu LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. Szymon Borek (klasa VI) uzyskiwał czołowe miejsca w rzucie piłeczką palantową, a Kamil Oleksiewicz (klasa VI) jest jednym z najlepszych biegaczy na 1000 m w regionie (w swojej kategorii wiekowej). To tylko ważniejsze osiągnięcia sportowe grupy wyjeżdżających do Łomży lekkoatletów.
 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl