Minisiatkówka - moje hobby Drukuj
20.12.2012.

 

Minisiatkówka – moje hobby

Uczniowski Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu zrealizował przy wsparciu finansowym Burmistrza Ciechanowca projekt pod nazwą „Minisiatkówka – moje hobby”. 

Uzyskane z dotacji dofinansowanie projektu w kwocie 4 014 zł pozwoliło na zaplanowanie, zorganizowanie i prowadzenie sekcji mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców z terenu gminy Ciechanowiec. Zakupiony sprzęt na potrzeby projektu (piłki siatkowe, słupki do siatkówki, siatka, stroje siatkarskie dla dziewcząt) w znacznym stopniu usprawniły prowadzenie zajęć w dwóch grupach, w tym samym dniu i o tej samej godzinie, w dwóch salach gimnastycznych. Część  dotacji została wykorzystana jako wynagrodzenia za prowadzenie zajęć dla dwóch instruktorów, zorganizowanie turnieju gminnego oraz powiatowego, udział w mistrzostwach powiatu wysokomazowieckiego.

W trakcie realizacji projektu wyłoniono grupę 24 uczestników biorących od września do listopada udział w zajęciach oraz 20 zawodników i zawodniczek do udziału w turniejach: gminnym, w którym wzięło udział 31 osób z gminy Ciechanowiec i międzypowiatowym, w którym uczestniczyło 62 zawodników ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu, Zespołu Szkół w Czyżewie, Szkoły Podstawowej w Wysokiem Mazowieckiem i Szkoły Podstawowej w  Nurze. W obu turniejach pierwsze miejsca zdobyły dziewczęta oraz chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu.

Jednym z celów projektu było przygotowanie i udział w  Mistrzostwach Powiatu Wysokomazowieckiego w mini piłce siatkowej Szkół Podstawowych, w których chłopcy zdobyli trzecie miejsce, natomiast dziewczęta pierwsze miejsce i awans do dalszych gier w mistrzostwach województwa.

Podczas realizacji zadania wdrożono uczniów do współdziałania w zespole, przestrzegania zasad „fair play”, samokontroli i samooceny własnej aktywności na zajęciach i podczas zawodów sportowych, dokładnie poznano przepisy gry, udoskonalono umiejętności techniczne i taktyczne gry w mini piłkę siatkową.

                                                

Sławomir Pietrzykowski
Prezes UKSMinisiatkówka – moje hobby

Minisiatkówka – moje hobby

fot. UKS przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl