buy medication online
 
Szlachetna Paczka - podsumowanie projektu Drukuj
28.12.2012.
Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt realizowany od 2001 roku przez krakowskie Stowarzyszenie Wiosna. Głównym jego założeniem jest idea przekazywania konkretnej, sensownej i bezpośredniej pomocy. Szlachetna Paczka działa w wielu rejonach Polski, w Ciechanowcu także - honorowy patronat nad nią objął m.in. Burmistrz Ciechanowca.
  
Uczniowie i nauczyciele Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu z wielkim zaangażowaniem przyłączyli się do tego projektu przygotowując paczki wybranej rodzinie. Znaczna część wolontariuszy rejonu Ciechanowiec to nauczyciele naszej szkoły. To oni spotkali się z rodzinami potrzebującymi pomocy, diagnozowali sytuację, poznawali ich potrzeby, kontaktowali się z darczyńcami.

Finał Paczki rozegrał się podczas weekendu 08 - 09 grudnia 2012 r. Gimnazjum już po raz kolejny udostępniło pomieszczenie, gdzie darczyńcy przywozili paczki, przekazywali je wolontariuszom a oni odwozili rodzinom . To był szczególny dzień, w którym pomimo mrozu panowała ciepła, miła, świąteczna atmosfera. Była choinka, stroiki na stołach, ciasto i kolędy w tle. Każda rozmowa wolontariusza z darczyńcą była wyjątkowa, a każda minuta bardzo cenna. Spotkali się ludzie, którzy poświęcili swój wolny czas, by pomóc innym - zupełnie bezinteresownie. Nieocenionym wsparciem wykazali się gimnazjaliści, którzy w ten sobotni dzień przyszli, by pomóc w segregowaniu paczek, ich pakowaniu i świątecznym ozdabianiu.

Jako Lider Rejonu Ciechanowiec projektu Szlachetna Paczka chcę podzielić się swoimi wrażeniami z jego realizacji. Działania Szlachetnej Paczki opierają się na wolontariacie i wcale nie są to proste zadania. Priorytetowym celem projektu jest przekazanie rodzinom impulsu do poprawienia swojej sytuacji. Ważne, by zrozumieli, że są wartościowi, że są w stanie sami sobie poradzić z przeciwnościami losu. W projekcie istotną rolę odgrywa także darczyńca, który przygotowuje konkretną pomoc konkretnej rodzinie.

W tym roku w rejonie Ciechanowiec włączonych zostało 21 rodzin, każda znalazła swego darczyńcę i otrzymała paczki. Nasz rejon obdarowany został aż 170 paczkami, których wartość była bliska 50 tys. zł. Obdarowane rodziny były bardzo zaskoczone ilością i zawartością paczek. Na twarzach domowników widać było łzy wzruszenia oraz niedowierzanie, radość i szczęście. Ich Święta Bożego Narodzenia na pewno będą dużo spokojniejsze i weselsze.

Do projektu przyłączyły się instytucje: Urząd Miejski w Ciechanowcu, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu, Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu i Gimnazjum w Perlejewie, Przedszkole w Ciechanowcu, a także wiele indywidualnych osób, wśród których byli darczyńcy z Warszawy, Białegostoku oraz mieszkający za granicą, a pochodzący z tego regionu.

Dziękuję Wolontariuszom - Drużynie Super W. Wspólnie wiele osiągnęliśmy. To był czas ciężkiej, ale owocnej pracy, nowych doświadczeń i niezapomnianych przeżyć. Dziękuję wszystkim darczyńcom. Dziękuję dyrekcji gimnazjum za wsparcie inicjatywy Szlachetnej Paczki. Dziękuję także gimnazjalistom, którzy tak chętnie pomagali w czasie finału projektu. Zaangażowanie Was wszystkich to znak, że istnieje świat, w którym ludzie są życzliwi i potrafią pomagać innym w potrzebie. Jesteście wspaniali.

                                                                         

Marta Kuźmińska
Lider Rejonu


       
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card