Czytam, więc wiem Drukuj
12.03.2013.


Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu jako jedno z pierwszych w województwie podlaskim włączyło się do kampanii społecznej „Czytam, więc wiem”, organizatorami której są Kurier Poranny i Gazeta Współczesna.

Czytam, więc wiem

Trwa nasza kampania społeczna „Czytam, więc wiem”. Kierujemy ją do wybranych szkół z województwa podlaskiego i zachęcamy do współpracy dyrektorów, nauczycieli, uczniów oraz lokalnych przedsiębiorców. Razem możemy zrobić coś ważnego – zbudować społeczeństwo wiedzy, świadome swoich tradycji i korzystające z dobrodziejstw współczesnej kultury. To społeczeństwo czytające, zainteresowane sprawami swoich miejscowości – czytamy na łamach Kuriera Porannego.

Na czym polega akcja? Szkoły otrzymają od nas prenumeratę „Gazety Współczesnej” lub/i „Kuriera Porannego” – wydania papierowe i elektroniczne. Co tydzień, we wtorek do gazet dołączamy specjalny dodatek „Wiem”. Zamieszczamy w nim ciekawostki naukowe, wyniki najnowszych badań, wywiady z ciekawymi ludźmi ze świata nauki. Dodatek przyda się zarówno nauczycielom, jak i uczniom. Ci pierwsi mogą w nim poszukać inspiracji, jak uatrakcyjnić zajęcia. Młodzi natomiast mają możliwość poszerzenia wiedzy, czy rozwijania swoich naukowych zainteresowań.

Będziemy również wspierać szkoły w ich działaniach, promujących czytelnictwo oraz chęć zdobywania wiedzy. Zamierzamy to robić poprzez prezentację najciekawszych akcji społecznych, prężnie działających kół naukowych czy szkolnych rankingów najpopularniejszych książek. To tylko niektóre z zaplanowanych przez nas działań. Jesteśmy otwarci także na Wasze pomysły. Ważne, by doprowadziły one do wykształcenia w uczniach nawyku czytania, a nawet mody na nie. Na propozycje, pytania, sugestie czekamy pod adresem e-mailowym wiem@mediaregionalne.pl

Do współpracy zapraszamy również lokalnych przedsiębiorców. Mogą oni zostać Mecenasami Wiedzy i wesprzeć szkoły biorące udział w akcji, fundując im prenumeratę gazet. O tym więcej można dowiedzieć się w zakładce Mecenas Wiedzy - oferta

W kampanii „Czytam, więc wiem" Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II wspiera Przedsiębiorstwo Robót Komunalnych „FARE” w Ciechanowcu, które otrzymało tytuł Mecenasa Wiedzy i sponsoruje prenumeratę Gazety Współczesnej.

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl