Ciechanowiec na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Drukuj
04.04.2013.


Ponad 200 słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku obejrzało prezentację gminy Ciechanowiec podczas rozpoczęcia nowego semestru akademickiego.

Ciechanowiec na Uniwersytecie Trzeciego Wieku


Pomysł promowania w ten sposób gminy był inicjatywą słuchacza UTW Mirosława Kuleszy, byłego mieszkańca Ciechanowca, nauczyciela i kierownika internatu Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku powstał w 1994 roku przy współpracy wyższych uczelni Białegostoku i Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku. Celem UTW jest stymulowanie rozwoju osobowego oraz sprawności intelektualnej i fizycznej ludzi starszych poprzez edukację i aktywizację społeczną słuchaczy. Zajęcia na UTW prowadzone są w formie wykładów, które odbywają się w Auli Głównej Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku i w Bibliotece Uniwersyteckiej, zajęć fakultatywnych w Muzeum Podlaskim oraz innych muzeach Podlasia, na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku, a także w formie zajęć w sekcjach i zespołach zainteresowań (np. w sekcji malarskiej, hafciarskiej, tańca towarzyskiego, turystycznej, gimnastycznej, pływackiej, żeglarskiej, szachowo-brydżowej, opieki koleżeńskiej, lektoratów języków obcych - angielskiego, niemieckiego, francuskiego, esperanto).

Przed rozpoczynającym zajęcia UTW wykładem prof. dr hab. Bogusława Plawgo o przyszłości województwa „Strategia Polski Wschodniej”, burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko zaprezentował seniorom film i wydawnictwa promocyjne zachęcające do przyjazdu do Ciechanowca. Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku wysłuchali koncertu Zespołu Wokalnego "Akwarele" pod kierownictwem Jacka Dudka. W spotkaniu wziął też udział dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu Krzysztof Pełszyk.

Ciechanowiec na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Ciechanowiec na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Ciechanowiec na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

fot. Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl