buy medication online
 
Opada woda w Nurcu Drukuj
15.04.2013.


Choć w województwie podlaskim nie ogłoszono zagrożenia powodziowego, to jednak wystąpiły lokalne podtopienia. Najgorzej jest w Ciechanowcu, gdzie wylał Nurzec - jedyna rzeka w województwie, na której poziom wód przekroczył stan alarmowy.

Opada woda w Nurcu

fot. Z. Poniatowski MPI


Prace przy ograniczeniu niebezpieczeństwa powodzi trwały w Ciechanowcu od godziny 4.20 w piątek, kiedy to strażacy z OSP Ciechanowiec po raz pierwszy usuwali drzewa niesione z nurtem rzeki i zatrzymujące się na tamie. W sobotę podobną akcję przeprowadzono o godzinie 6.30. W sobotę trwało też umacnianie workami z piaskiem najbardziej zagrożonych miejsc - w akcji brało udział ponad 30 strażaków z OSP Ciechanowiec, Kozarze, Kuczyn i PSP Wysokie Mazowieckie oraz blisko 20 mieszkańców miasta - ochotników. Wojewoda Podlaski Maciej Żywno sprawdzał osobiście sytuację w Ciechanowcu, gdzie spotkał się z kierującym akcją burmistrzem Ciechanowca Mirosławem Reczko oraz komendantem powiatowym PSP z Wysokiego Mazowieckiego Andrzejem Kocem.

Na Nurcu stan ostrzegawczy to 250 cm, a stan alarmowy 300 cm. Wysoka woda przechodząca od sobotniej nocy przez Ciechanowiec, w kulminacyjnym momencie osiągnęła 380 cm. Jak powiedział burmistrz Ciechanowca: To najwyższy zanotowany poziom wody na Nurcu. Mimo zużycia ponad 1500 worków z piaskiem zalane zostały ulice Wspólna, Młyńska, Stadion i częściowo ulica Kozarska. Podtopionych zostało siedem zamieszkałych gospodarstw i kilka niezamieszkałych. Na szczęście w poniedziałek rano wody było już od 19 do 30 cm mniej i nadal powoli opada. Teraz strażacy rozpoczynają wypompowywanie wody z zalanych piwnic i uprzątanie szkód.

Burmistrz Ciechanowca dziękuje wszystkim strażakom i ochotnikom uczestniczącym w akcji, a także właścicielom Restauracji "Jagoda", którzy bezpłatnie dostarczyli gorące posiłki uczestnikom akcji.

Wszystkich poszkodowanych i potrzebujących pomocy prosimy o kontaktowanie się z Urzędem Miejskim w Ciechanowcu pod numerami telefonów: 86 277 11 45 lub 698 193 211.


          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card