Program
Sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu Drukuj
19.04.2013.


W Łomży odbyła się uroczystość podsumowania wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych z terenu działania łomżyńskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu


W roku szkolnym 2012/2013 zorganizowano konkursy z 10 przedmiotów. W etapie szkolnym w całym województwie podlaskim wzięło w nich udział około 9 tysięcy uczniów. Eliminacje rejonowe wyłoniły 985 uczestników stopnia wojewódzkiego, z czego tytuł laureata konkursu zdobyło 689 uczniów.

W Łomży zaświadczenia o uzyskaniu tytułu laureata odebrało 141 uczniów z pięciu powiatów z terenu działania delegatury Kuratorium Oświaty: kolneńskiego, łomżyńskich - grodzkiego i ziemskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego. Spośród wszystkich uczestników najlepszy wynik w województwie uzyskał Wiktor Walewski ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży, który został laureatem 5 konkursów. Wśród szkół najwięcej laureatów miały łomżyńskie szkoły nr 10, nr 9, nr 5 i nr 7. Za nimi w klasyfikacji znalazła się Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem i Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie - wszystkie te placówki mają po 6 laureatów, co pozwoliło na uzyskanie tak wysokiej pozycji w rankingu. Sukces naszej szkoły jest tym większy, że po raz pierwszy mamy 2 podwójne laureatki - Kamilę Cieśluk i Natalię Ziółkowską.

W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu do etapu szkolnego konkursów przystąpiło 105 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowano 25 z nich. W finałowej rozgrywce szczebla wojewódzkiego wzięło udział  10 uczniów, z czego 6 uzyskało tytuł laureata.

Laureaci wojewódzkich konkursów przedmiotowych to:
- z języka polskiego - Kamila Cieśluk z kl. VI a, nauczyciel - Marianna Gołębiewska oraz  Natalia Ziółkowska z kl. VI c, nauczyciel - Beata Porzezińska,
- z matematyki - Emilia Kondraciuk i Weronika Wąsak z kl. VI c, nauczyciel - Lucyna Stańczuk,
- z plastyki - Natalia Ziółkowska, nauczyciel - Barbara Pełszyk,
- z przyrody - Kamila Cieśluk, nauczyciel - Hanna Kordulska.

Laureaci konkursów są zwolnieni z obowiązku pisania sprawdzianu zewnętrznego szóstoklasistów, a na zaświadczeniach otrzymają z niego maksymalny wynik 40 punktów.

Tytuł finalisty uzyskali:
- z języka polskiego - Magda Ilczuk z kl. VI a i Emilia Kondraciuk,
- z matematyki - Kamila Cieśluk i Natalia Ziółkowska.

Na szczeblu rejonowym w konkursach szkołę reprezentowali ponadto:
- z historii - Adam Tokarski z kl. VI a, Patrycja Cieśluk, Karolina Czarnecka, Izabela Łopuska, Aleksandra Niemyjska i Jolanta Reczko z kl. VI b oraz Luiza Białowarczuk, Emilia Kondraciuk i Natalia Ziółkowska z kl. VI c,
- z języka angielskiego - Natalia Ziółkowska,
- z języka polskiego - Sylwia Gieros i Adam Tokarski z kl. VI a oraz Karolina Czarnecka, Iga Miszczuk i Aleksandra Niemyjska z kl. VI b.

Gratulujemy laureatom, finalistom i pozostałym uczniom, którzy reprezentowali Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika oraz Gminę Ciechanowiec na poszczególnych etapach konkursów. Dziękujemy i gratulujemy rodzicom wszystkich uczestników konkursowych zmagań. Dziękujemy nauczycielom, pod kierunkiem których uczniowie przygotowywali się do udziału w konkursach. Szczególne gratulacje składamy opiekunom laureatów i finalistów.

                                      

Krzysztof Pełszyk
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika
w Ciechanowcu


 
Sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu

Sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu

Sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu

Sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu

fot. Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl