buy medication online
 
Wizyta Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Ciechanowcu Drukuj
30.04.2013.


Prezydent Bronisław Komorowski w Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu zainaugurował obchody ogólnopolskiej "Majówki z Polską".

Wizyta Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Ciechanowcu

fot. Z. Poniatowski MPI


Prof. Henryk Samsonowicz podczas uroczystości wręczenia Bronisławowi Komorowskiemu doktoratu honoris causa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy powiedział: "Bronisław Komorowski (...) jest z wykształcenia historykiem, a jednocześnie współtwórcą historii. Rozumie on doskonale, że pamięć o przeszłości jest wielką siłą, spajającą wszystkie wspólnoty – poczynając od tej podstawowej, rodzinnej, poprzez narodową, ideologiczną do najszerszej, ogólnoludzkiej."

Wyrazem tego zrozumienia jest prowadzona od 2010 roku akcja, w której prezydent przed majowymi i listopadowymi świętami narodowymi zaprasza Polaków do wspólnego przygotowania oraz przypięcia biało-czerwonych kokard narodowych, do pokazania radości i dumy z tego co najlepsze w naszej historii, do promowania naszych barw narodowych.

Składając wizytę w województwie podlaskim, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski gościł w Ciechanowcu, gdzie wspólnie z uczniami Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II przygotowywał biało-czerwone kokardy. Wraz z prezydentem i ciechanowieckimi gimnazjalistami kokardy robili: doradca Prezydenta RP ds. historii i dziedzictwa narodowego Tomasz Nałęcz, Wojewoda Podlaski Maciej Żywno, Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko oraz towarzyszący w akcji "Majówka z Polską" artyści, sportowcy, naukowcy i inne znane postaci.

Kokardy są prezydenckim pomysłem na wyrażenie patriotyzmu, pomysłem ciechanowieckiej młodzieży - murale. Na jednym z nich, na pamiątkę spotkania, podpisał się prezydent Bronisław Komorowski.
 

          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card