Matura 2013 Drukuj
09.05.2013.


W całej Polsce rozpoczęły się matury, które potrwają ponad trzy tygodnie - od 7 do 28 maja. Terminy egzaminów pisemnych z poszczególnych przedmiotów wyznaczyła Centralna Komisja Egzaminacyjna, terminy egzaminów ustnych ustala każda szkoła we własnym zakresie.

Matura 2013

fot. ZSOiZ im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu


W tym roku Centralna Komisja Egzaminacyjna zmieniła terminarz matur - egzaminy pisemne będą przeprowadzane rano i po południu. Po południu zaplanowane zostały egzaminy z przedmiotów rzadziej wybieranych przez maturzystów oraz egzaminy z języków obcych zdawane na poziomie rozszerzonym.

Na egzaminie pisemnym maturzyści zdają obowiązkowo, na poziomie podstawowym, język polski, matematykę i język obcy. Chętni mogą zdawać te przedmioty także na poziomie rozszerzonym i przystąpić do egzaminów z sześciu przedmiotów dodatkowych. Maturzystów czekają też dwa obowiązkowe egzaminy ustne - z języka polskiego i języka obcego nowożytnego.

Egzaminy maturalne w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu rozpoczęły się 7 maja językiem polskim a zakończą 24 maja językiem francuskim. Do egzaminu przystąpili uczniowie 3 typów szkół: Liceum Ogólnokształcącego (104 zdających język polski i matematykę), Technikum (24) oraz Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych (16).

Wśród ciechanowieckich maturzystów najczęściej wybieranym językiem nowożytnym zdawanym jako obowiązkowy, tradycyjnie został język angielski: LO - 86, Technikum -16, LO dla Dorosłych - 12. Spośród przedmiotów zdawanych jako dodatkowe najpopularniejsza jest geografia - 38 uczniów, biologia - 18 i WOS - 16. Najmniej uczniów wybrało jako przedmiot dodatkowy chemię - 8 i fizykę - 10.

         
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl