"Pływać każdy może" Drukuj
04.06.2013.


Uczniowski Klub Sportowy działający przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika  w Ciechanowcu realizuje projekt pt. „Pływać każdy może”, dofinansowany przez Burmistrza Ciechanowca w ramach realizacji zadań publicznych Gminy Ciechanowiec.

"Pływać każdy może"


Projekt skierowany jest do dzieci w wieku od 6 lat do 16 lat  ze szkół podstawowych i gimnazjów z naszej gminy. Celami głównymi projektu są nauka  i doskonalenie pływania, oraz poznanie zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą.  Realizacja projektu rozpoczęła się w kwietniu i potrwa do końca czerwca. W każdym miesiącu organizowane są dwa wyjazdy dla 40 osób (25 dzieci z podstawówek i 15 gimnazjalistów) na basen do Wysokiego Mazowieckiego.

Wyjazdy na basen cieszą się dużym zainteresowaniem - już dwa dni po wywieszeniu ogłoszenia, listy uczestników są zamknięte. Dzieci z klas młodszych uczą się bezpieczeństwa nad wodą i poprawnego zachowania się w obiektach pływackich, jak również uczą się pływać z deską, zjeżdżają ze zjeżdżalni. Starsi doskonalą swoje umiejętności pływackie, uczą się skoków do wody  i przypominają sobie jak należy zachowywać się nad wodą. O zasadach bezpieczeństwa, czyli o tym czego nie wolno robić nad wodą, dzieci dowiadują się od ratowników i nauczycieli – opiekunów. 

                                          

Joanna Czechowicz
Uczniowski Klub Sportowy
przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika
w Ciechanowcu"Pływać każdy może"

"Pływać każdy może"

"Pływać każdy może"

fot. UKS przy Szkole Podstawowej w Ciechanowcu

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl