Cyfryzacja telewizji naziemnej w województwie podlaskim Drukuj
06.06.2013.

Już wkrótce na większości województwa podlaskiego programy TVP będzie można oglądać w dużo lepszej jakości. Przejście z nadawania sygnału analogowego (tego, który mamy obecnie) na sygnał cyfrowy wiąże się ze stopniowym wyłączaniem starych nadajników analogowych.

Już 17 czerwca 2013 roku na większości terenu województwa podlaskiego - w szczególności Białostocczyźnie, Suwalszczyźnie oraz niewielkiej części  Ziemi Łomżyńskiej - zostaną wyłączone stare nadajniki. W pozostałej części naszego regionu - w powiecie kolneńskim, grajewskim i części łomżyńskiego przejście na sygnał cyfrowy nastąpi nieco później - 23 lipca 2013 roku.

Ważne jest, by do odbioru cyfrowego odpowiednio się przygotować. Wyłączenie nadajników analogowych oznacza, że odbiór kanałów telewizyjnych, będzie możliwy jedynie po zainstalowaniu odpowiedniego sprzętu: dekoderów typu DVBT oraz podłączeniu do anteny zewnętrznej. Chyba, że telewizor jest nowej generacji i ma ten dekoder już wbudowany. 

Wszelkie szczegóły techniczne są starannie opisane i zilustrowane na stronie  www.cyfryzacja.gov.pl. Informacje  można także znaleźć pod bezpłatnym numerem telefonu  800 007 788.

Podlaski Urząd Wojewódzki, wspólnie z białostockim oddziałem Telewizji Polskiej  oraz białostocką delegaturą Urzędu Komunikacji Elektronicznej prowadzą szeroko zakrojoną kampanię informacyjną. Zależy nam bardzo na tym by o koniecznych przygotowaniach dowiedziało się jak najwięcej osób.  Jednym z elementów kampanii są konwoje cyfrowe, które docierają do wielu miejscowości w regionie. Podczas pobytu w danej miejscowości specjaliści informują  o szczegółach technicznych, sprzęcie, ustawieniu anten.

Konwój cyfrowy w Ciechanowcu ustawi się 10 czerwca o godz. 12.00 przy Placu 3 Maja.


Cyfryzacja telewizji naziemnej w województwie podlaskim
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl