Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat POT Drukuj
10.07.2013.


Podczas VIII Podlaskich Targów Turystycznych została zainaugurowana XI edycja konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat POT”. Głównym organizatorem konkursu od 2003 roku jest Polska Organizacja Turystyczna.

Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat POT

 
Od 2008 roku etap regionalny konkursu przeprowadza Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Konkurs, tradycyjnie ma na celu wyłonienie w danym roku najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych oraz ich promocję, a także wspieranie inicjatyw regionalnych i lokalnych, których efektem jest tworzenie produktów turystycznych.

Tegoroczna edycja konkursu została nieco unowocześniona i odświeżona. Polska Organizacja Turystyczna wprowadziła innowacyjną formę zgłaszania produktów turystycznych poprzez aplikację internetową stworzoną specjalnie z myślą o konkursie. Aplikacja ma ułatwić i przyśpieszyć zgłaszanie propozycji oraz ich ocenę dla kapituły konkursu i dalsze przekazanie wniosków do etapu ogólnopolskiego. Odświeżony został również regulamin konkursu w którym bardziej szczegółowo wyjaśniono zasady udziału oraz korzyści płynące z certyfikacji produktów turystycznych przez Polską Organizację Turystyczną oraz Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną.

Nagrodą główną w Konkursie, ufundowaną przez POT dla produktu turystycznego, który zostanie wyróżniony „Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej”, będzie kampania promocyjna w kraju o wartości nie mniejszej niż  100 000 PLN. Produkty turystyczne wyróżnione Certyfikatem POT lub PROT i Wyróżnieniem Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezesa PROT zostaną włączone w wybrane, działania promocyjne prowadzone przez PROT i POT. Dla najlepszych produktów turystycznych etapu regionalnego zostaną przygotowane foldery, które będą dystrybuowane w centrach i punktach IT w regionie, na targach krajowych i zagranicznych oraz imprezach promocyjnych w których PROT weźmie udział w 2014 roku. Ponadto wszystkie produkty turystyczne wyróżnione Certyfikatem POT oraz produkt wyróżniony „Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej” otrzymają zgodę na posługiwanie się logo Certyfikatu POT w swoich materiałach promocyjnych, które jest prestiżowym wyróżnieniem oraz świadczy o rekomendacji najważniejszej organizacji turystycznej w Polsce.

Zachęcamy Państwa do udziału w konkursie oraz tworzenia atrakcyjnych i nowatorskich produktów turystycznych, które będą zachęcały turystów do odwiedzania województwa podlaskiego, a touroperatorów do włączania produktów turystycznych do ofert przyjazdowych do regionu.

Zgłoszenia do etapu regionalnego przyjmowane są za pomocą aplikacji konkursowej, która funkcjonuje pod adresem: http://konkurs.pot.gov.pl/.

Termin zgłaszania propozycji mija z dniem 12 sierpnia 2013.

Regulamin etapu regionalnego konkursu do pobrania na www.podlaskieit.pl

W razie pytań dotyczących produktów turystycznych oraz zgłaszania propozycji poprzez aplikację, informacji udziela koordynator konkursu Pani Katarzyna Sadowska e-mail: katarzyna.sadowska@podlaskieit.pl, tel. 85 653 77 97, tel./fax. 85 732 68 31.

Więcej informacji o konkursie także na www.polskapodajdalej.pl


 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl