Spotkanie z uczestnikami wyprawy "Równość i Godność" Drukuj
12.07.2013.


Wybitni polscy niepełnosprawni sportowcy Teresa Pruska-Kołodziej, Małgorzata Korzeniowska i Bogusław Nowak – mistrzowie i zdobywcy medali krajowych, międzynarodowych i olimpijskich, którzy z Gorzowa Wielkopolskiego wyruszyli na wyprawę dookoła Polski, spotkali się z mieszkańcami Ciechanowca.

Spotkanie z uczestnikami wyprawy

fot. O. R. Tomaszewska MPI


W czasie spotkania zorganizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciechanowcu oraz Zarząd Gorzowskiego Oddziału Towarzystwa Walki z Kalectwem, uczestnicy  wyprawy „Równość i Godność” mówili o swoich doświadczeniach z niepełnosprawnością, o idei jaka im przyświecała przy organizacji wyprawy i o trasie jaką już pokonali.

Teresa Pruska-Kołodziej, Małgorzata Korzeniowska, Bogusław Nowak i towarzyszący im jako pilot wyprawy Antoni Nowakowski pragną zwrócić szerszą uwagę społeczną na codzienne problemy osób niepełnosprawnych i być inspiracją dla wszystkich osób niepełnosprawnych. Ich celem jest także zwrócenie uwagi władz administracyjnych wszystkich szczebli na pomoc w stworzeniu właściwych warunków do życia osobom niepełnosprawnym. Uczestnicy wyprawy pragną, żeby wszystkie postanowienia, które zostały zapisane w ustawach i konwencji praw osób niepełnosprawnych były realizowane w praktyce. W tym celu na trasie wyprawy dookoła Polski - 2,5 tys. kilometrów w 42 dni - prezentują postulaty projektu, zbierają informacje o problemach niepełnosprawnych w różnych rejonach kraju i zbierają podpisy wszystkich spotkanych na trasie wyprawy ludzi pod dokumentami, które zostaną przekazane do Rzecznika Praw Obywatelskich, Komisji Sejmowej Spraw Społecznych Kancelarii Premiera i Prezydenta RP, Rzecznika Praw Dziecka, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Pełnomocnika Rządu ds. Równości.

Na bieżąco przebieg wyprawy „Równość i Godność” można śledzić na stronie http://rig-wyprawa.blogspot.com/.

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl