Obchody 500-lecia powstania Województwa Podlaskiego w Drohiczynie Drukuj
15.07.2013.

 

Obchody 500-lecia powstania Województwa Podlaskiego w Drohiczynie


Zapraszamy na wspólne obchody 500-lecia powstania Województwa Podlaskiego, którego pierwszą stolicą w latach 1513–1795 był Drohiczyn. W związku z przypadającą w tym roku rocznicą przygotowaliśmy różne wydarzenia, na które zapraszamy mieszkańców Podlasia.

W dniu 10 sierpnia 2013 roku odbędzie się impreza rekreacyjno-turystyczna w formie spływu kajakowego na rzece Bug: 500 kajaków na 500 lat Województwa Podlaskiego. Spływ rozpocznie się w Drohiczynie, a zakończy w Granem wspólną biesiadą przy ognisku i muzyce. Na spływ można się zapisać wchodząc na stronę www.500kajakow.pl.

W dniu 17 sierpnia 2013 roku w Parku Miejskim w Drohiczynie odbędzie się Impreza Urodzinowa Województwa Podlaskiego, która rozpocznie się Paradą 500 Motocykli z Siemiatycz do Drohiczyna. Podczas imprezy przewidziane są konkursy i występy zespołów.

Dodatkowo, aby podkreślić to wydarzenie została wybita unikalna Moneta Kolekcjonerska „500 lat Województwa Podlaskiego – Drohiczyn Historyczną Stolicą Podlasia”. Moneta została wybita w czterech rodzajach materiału po 500 sztuk każda. Zachęcamy do zakupu tej unikatowej pamiątki.

Wszelkich informacji udzielamy w siedzibie Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Drohiczynie, ul. Kraszewskiego 13 domkultury@drohiczyn.pl tel. 85 655 70 69 (w godz. 9.00–17.00)

                                                               

Rafał Siwek
Dyrektor MGOK Drohiczyn


Obchody 500-lecia powstania Województwa Podlaskiego w Drohiczynie

Obchody 500-lecia powstania Województwa Podlaskiego w Drohiczynie
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl