Tańce, melodie i barwne stroje - Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania" Drukuj
20.08.2013.

Kolorowo i radośnie było w Ciechanowcu w czasie występów zespołów zaproszonych na VIII Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania".
 
Tańce, melodie i barwne stroje - Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania"

fot. COKiS / M. Chojnowski


Celem festiwalu odbywającego się corocznie w kilku miejscowościach Podlasia: Bielsku Podlaskim, Boćkach, Brańsku, Ciechanowcu, Szepietowie i Wysokiem Mazowieckiem,  jest ocalenie od zapomnienia tradycji ludowych, poznanie folkloru innych narodów, innych krajów, a przy okazji promowanie folkloru Podlasia.

Orkiestra Dęta Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu poprowadziła barwny korowód uczestników festiwalu przez centrum Ciechanowca, a na scenie w parku na placu Jana Pawła II, ZESPÓŁ TAŃCÓW NARODOWYCH z Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, NATIONAL ENSEMBLE FOLK MUSIC "LIRNIKI" z Białorusi, GRUPO FOLCLÓRICO ARUANDA z Brazylii, NATIONAL FOLK CHOIR "SHAVLEGO" z Gruzji, FOLKLORE GROUP "DE SPPELLUDEN" z Holandii, MEXICO GROUP OF DANCE MAGISTERIAL SNTE z Meksyku, FOLK ENSEMBLE DOINITA z Rumunii, GRUZA z Serbii, FOLK DANCE ENSEBLE "RAKONCA" ze Słowacji oraz ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "CHLUDOWIANIE" z Chludowa w woj. wielkopolskim zaprezentowały przygotowane inscenizacje, tradycyjne tańce, melodie ludowe i barwne stroje.

Organizatorem imprezy "Dzień  z Folklorem w Ciechanowcu" w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Folkloru "Podlaskie spotkania" był Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl