Program
50 lat na wspólnej drodze życia Drukuj
18.10.2013.

Szesnaście par z gminy Ciechanowiec pięćdziesiąt lat temu przysięgało sobie wierność i miłość małżeńską.
 
50 lat na wspólnej drodze życia

fot. Z. Poniatowski MPI


Jubileuszowe "Złote Gody" przygotowane przez Urząd Stanu Cywilnego w Ciechanowcu rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej, celebrowaną przez ks. kan. Tadeusza Kryńskiego, dziekana Dekanatu Ciechanowieckiego, ks. Bogusława Wasilewskiego, proboszcza Parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Pobikrach i ks. Andrzeja Polakowskiego, proboszcza Parafii pw. NMP z Fatimy w Ciechanowcu.                    

Dalsza część uroczystości odbyła się w siedzibie Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu.

W tym roku ponownie usłyszeli "Marsza weselnego": Zofia i Stefan Antoni Bruś, Jadwiga Krystyna i  Antoni Wiesław Florczuk, Anna Agnieszka i Jan Klejzerowiczowie, Jadwiga i Janusz Ryżko, Jadwiga i Jan Tymińscy, Janina i Jan Uszyńscy, Władysława i Czesław Zysik z Ciechanowca, Aniela i Jan Olszewscy, Stanisława i Józef Osipińscy, Krystyna Janina i Hieronim Poryccy z Trzask, Stanisława i Zygmunt Florian Major, Marianna i Józef Mejer z Pobikier, Janina i Stanisław Komiażyk z Antonina, Regina i Tadeusz Konobrodzcy z Malca, Józefa Stanisława i Zenon Kraszewscy z Kozarzy oraz Aniela i Zygmunt Wojtkowscy z Wojtkowic Starych.

Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko, który w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczał Jubilatom "Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, powiedział: Dostojni Jubilaci. Mija 50 lat od chwili, gdy związaliście się węzłem małżeńskim przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość, wiarę, szacunek i przyjaźń. (...) Teraz możecie podsumować swoje 50-letnie wysiłki i stwierdzić, że nie poszły one na marne; że daliście z siebie wiele rodzinie, państwu i społeczeństwu wychowując swe dzieci na pociechę dla siebie i wiernych obywateli  naszej ojczyzny oraz twórczo pracując na rzecz środowiska, w którym przyszło Wam żyć. (...) Życzę Wam pomyślności i szczęścia w życiu rodzinnym, długich lat życia w dobrym zdrowiu, serdecznej opieki osób najbliższych oraz doczekania kolejnych pięknych jubileuszy.

Świętując trwałość małżeńskiego związku Jubilaci odebrali wiele gratulacji i życzeń składanych przez rodziny i przyjaciół. Były podziękowania za trudy i wyrzeczenia, za uśmiech i pogodę ducha, za wychowanie dzieci, doczekanie wnuków i prawnuków.

W części artystycznej wystąpiła młodzież ze Społecznej Szkoły Muzycznej przy Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu, a czas w trakcie "słodkiego poczęstunku" wypełniła kapela „Kłosy”.


          Więcej zdjęć...
 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl