Program
Razem dbamy o bezpieczeństwo - debata społeczna Drukuj
31.10.2013.


Od kilku miesięcy, w sprawach dotyczących bezpieczeństwa i profilaktyki, policja wprowadza innowacyjną formę komunikowania się ze społeczeństwem - debatę społeczną.

Razem dbamy o bezpieczeństwo - debata społeczna

fot. O.R. Tomaszewska MPI


W Ciechanowcu, w zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Wysokiem Mazowieckiem debacie społecznej pod nazwą „Razem dbamy o bezpieczeństwo”, udział wzięli przedstawiciele policji oraz władz samorządowych i instytucji działających na terenie gmin Ciechanowiec i Klukowo.

Debatę rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Wysokiem Mazowieckiem, który wyjaśnił, że ma ona na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społecznych w zakresie poprawy bezpieczeństwa, ograniczenia zjawisk oraz zachowań, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia oraz wpłynąć na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym. Dane statystyczne dotyczące przestępczości na terenie działania posterunku omówił Kierownik Posterunku Policji w Ciechanowcu.

W trakcie dyskusji poruszone zostały głównie tematy z zakresu bezpieczeństwa i problemów związanych z nieprzestrzeganiem przepisów ruchu drogowego przez kierowców aut osobowych oraz kwestia zagrożenia przestępczością narkotykową wśród lokalnej młodzieży. Organizatorzy debaty udzielali odpowiedzi na pytania, jakie padły w czasie dyskusji, i zanotowali spostrzeżenia oraz wnioski, które wymagają szerszego wyjaśnienia i przeanalizowania.

Podsumowując spotkanie Komendant Powiatowy Policji w Wysokiem Mazowieckiem, zapewnił, że wszystkie uwagi, które padły w trakcie debaty, zostaną wykorzystane przez wysokomazowiecką policję w działaniach podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa publicznego. Zaapelował jednocześnie o korzystanie z numeru alarmowego 112 i informowanie policji o zaobserwowanych zagrożeniach i przestępstwach, gdyż usprawni to jej pracę i wpłynie na realne zwiększenie bezpieczeństwa.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl