Orszak Trzech Króli na ulicach Ciechanowca Drukuj
10.01.2014.

W święto Objawienia Pańskiego, w Polsce nazywane powszechnie świętem Trzech Króli,  wielobarwny orszak przeszedł przez miasto do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej, gdzie uczestnicy marszu oddali pokłon Dzieciątku i uczestniczyli w Mszy Świętej.
 
Orszak Trzech Króli na ulicach Ciechanowca

fot. Z. Poniatowski MPI


W orszaku wzięły udział dzieci, uczniowie i nauczyciele z przedszkola, szkół podstawowych i gimnazjum przebrani w stroje charakterystyczne dla różnych kontynentów.

Po nabożeństwie, na placu Ks. K. Kluka śpiewano wspólnie kolędy, wystąpiła Orkiestra Dęta Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, która towarzyszyła całej uroczystości. Dzieci prezentowały swoje przebrania, a trzy najpiękniejsze korony zostały nagrodzone grą planszową "Ciechanowiec przez sześć wieków".

Gorąca herbata i bigos, przygotowane przez Hotel „Nowodwory”, z dodatkiem dziczyzny dostarczonej przez myśliwych z Koła Łowieckiego „Rogacz” w Ciechanowcu oraz domowe rogaliki przygotowane przez rodziców były uzupełnieniem całej uroczystości.

Organizatorami Orszaku Trzech Króli byli: Burmistrz Ciechanowca, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, proboszcz parafii pw. NMP z Fatimy w Ciechanowcu i dyrektor Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl