Minisiatkówka - moje hobby Drukuj
04.02.2014.

Uczniowski Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu zrealizował przy wsparciu finansowym Burmistrza Ciechanowca w okresie od czerwca do grudnia 2013 roku projekt pod nazwą „Minisiatkówka - moje hobby, edycja II”.

Dofinansowanie projektu pozwoliło na zaplanowanie, zorganizowanie i prowadzenie sekcji mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców z terenu gminy Ciechanowiec. Sprzęt zakupiony na potrzeby projektu (piłki siatkowe, siatka, stroje siatkarskie, nagrody, puchary) w znacznym stopniu usprawnił prowadzenie zajęć w dwóch grupach, w tym samym dniu i o tej samej godzinie, w dwóch salach gimnastycznych, oraz zorganizowanie turniejów dla dziewcząt i chłopców. Pozostała część  dotacji została wykorzystana na wynagrodzenia za prowadzenie zajęć dla dwóch instruktorów, zorganizowanie turnieju gminnego oraz powiatowego, udział w mistrzostwach powiatu wysokomazowieckiego.

W trakcie realizacji projektu wyłoniono grupę 30 uczestników biorących od września do grudnia udział w zajęciach oraz 20 zawodników i zawodniczek do udziału w turniejach. W turnieju gminnym dziewcząt, w październiku 2013 r. wzięło udział 25 osób z gminy Ciechanowiec, w turnieju powiatowym chłopców, w listopadzie 2013 r.,  uczestniczyło 23 zawodników ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu, Zespołu Szkół w Czyżewie i Szkoły Podstawowej w Wysokiem Mazowieckiem.

Jednym z celów projektu było przygotowanie i udział w Mistrzostwach Powiatu Wysokomazowieckiego Szkół Podstawowych w Mini Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców. W mistrzostwach powiatowych, które odbyły się w listopadzie 2013 r., chłopcy zdobyli piąte miejsce, natomiast dziewczęta pierwsze miejsce i awans do dalszych gier w mistrzostwach województwa.

Podczas realizacji zadania wdrożono uczestników projektu do współdziałania w zespole, przestrzegania zasad „fair play”, samokontroli i samooceny własnej aktywności na zajęciach i podczas zawodów sportowych, dokładnie poznano przepisy gry, udoskonalono umiejętności techniczne i taktyczne gry w mini piłkę siatkową.

                                                         

Sławomir Pietrzykowski
Koordynator projektu


 
Minisiatkówka - moje hobby

Minisiatkówka - moje hobby

Minisiatkówka - moje hobby

Minisiatkówka - moje hobby

Minisiatkówka - moje hobby

Minisiatkówka - moje hobby

Minisiatkówka - moje hobby

fot. UKS przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl