Program
Egzamin Maturalny 2014 Drukuj
12.05.2014.

Centralna Komisja Egzaminacyjna wyznaczyła w tym roku przeprowadzenie egzaminów maturalnych od 5 do 30 maja. Do egzaminu dojrzałości przystąpi ponad 330 700 uczniów z ponad 8 tys. szkół ponadgimnazjalnych.

Egzamin Maturalny 2014

Tegoroczni maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych - z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego, obowiązkowych na poziomie podstawowym. Chętni mogą je zdawać także na poziomie rozszerzonym. Maturzyści zdają też dwa obowiązkowe egzaminy ustne - z języka polskiego i języka obcego nowożytnego oraz mogą zdawać egzaminy z wybranych przez siebie przedmiotów dodatkowych - od jednego do sześciu, na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu największą frekwencją cieszyła się matematyka, do której przystąpiło 138 uczniów. Najpopularniejszym językiem obcym, podobnie jak w poprzednich latach okazał się język angielski, ze 120 zdającymi. Najczęściej wybieranym przedmiotem dodatkowym została geografia, do której przystąpi 31 osób.

Zdający otrzymają świadectwa dojrzałości, jeżeli z każdego egzaminu obowiązkowego zdobędą co najmniej 30% punktów możliwych do uzyskania na zadeklarowanym poziomie, za każdy egzamin. Wyniki egzaminów z przedmiotów zdawanych jako dodatkowe nie mają ustalonego progu zaliczenia i nie mają wpływu na zdanie egzaminu maturalnego. 

Egzamin Maturalny 2014

Egzamin Maturalny 2014

Egzamin Maturalny 2014

fot. ZSOiZ im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl