Bezpieczna obsługa maszyn do zbioru zielonek Drukuj
29.05.2014.

Bezpieczna obsługa maszyn do zbioru zielonek  

Podczas IX Zielonej Gali i VII Podlaskich Targów Budownictwa Wiejskiego w Szepietowie na polach demonstracyjnych Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbył się pokaz bezpiecznej obsługi maszyn do zbioru zielonek.

To kolejna wspólna inicjatywa KRUS i PODR mająca na celu szerzenie zasad bezpiecznej pracy w rolnictwie. Pokaz został zorganizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii KRUS „Nie daj się wkręcić”, której głównym założeniem jest zwrócenie uwagi rolników na zapobieganie wypadkom, w większości tragicznym w skutkach, jakimi są pochwycenia i uderzenia przez ruchome części maszyn. 

Pracownik KRUS przed i w trakcie pracy maszyn na łące omówił zasady bezpiecznej pracy przy ciągniku rolniczym i kosiarce rotacyjnej, m.in. przygotowanie maszyn do pracy, prawidłowe wysiadanie traktorzysty z ciągnika, przestawianie maszyn z pozycji transportowej w roboczą, środki ostrożności, jakie należy podjąć w trakcie pracy z maszynami, itp.

Pokaz cieszył bardzo dużym zainteresowaniem rolników. Uczestniczyło w nim blisko 3500 osób. Po jego zakończeniu około 70 maszyn rolniczych utworzyło ciąg technologiczny pozyskiwania zielonek. Kolejno na ośmiohektarową łąkę wjeżdżały: kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki, prasy zwijające, przyczepy zbierające i owijarki.

                                                         

Krzysztof Kozioł
Główny specjalista
OR KRUS w Białymstoku


 
Bezpieczna obsługa maszyn do zbioru zielonek

Bezpieczna obsługa maszyn do zbioru zielonek

Bezpieczna obsługa maszyn do zbioru zielonek 

fot. OR KRUS w Białymstoku 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl