Program
Koncert "Gram mojej Mamie" Drukuj
03.06.2014.


Uczniowie Społecznej Szkoły Muzycznej działającej przy Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu z okazji Dnia Matki wystapili na koncercie "Gram mojej Mamie".

Koncert "Gram mojej Mamie"

fot. Z. Poniatowski MPI


Siedemnaścioro młodych muzyków zaprezentowało swoje umiejętności grając utwory muzyki klasycznej i popularne melodie. Stopień trudności utworów był dostosowany do poziomu umiejętności, bo występowali i ci, którzy dopiero rozpoczęli naukę, i ci uczący się już kolejny rok. Uczniowie klasy pierwszej wykonali piosenki ludowe: Julia Sylwestrzuk - „Gdzie strumyk płynie z wolna”, Michał Dadura - „Trzy Kurki”,  Adam Olszewski - „Greensleves”, Seweryn Lipski  - „Gorący taniec meksykański” i Agnieszka  Akonom - „Nokturn  Es-dur" op. 9 nr 2 F. Chopina; uczennica drugiej klasy Ola Radziszewska zagrała melodię ludową „Idziemy na wycieczkę”; trzecioklasiści Amelia Czarnecka - „La Danza” G. Rossiniego, Mateusz Kawalec -  "Walc" (Zdzierżanno) i  piosenkę ,,Powiedz Mamo”, Oliwia Dudek  - „Łabędź” C. Saint-Saëns'a, czwartoklasiści Dominik Kierski - „Flick-Flack” A. Vossen'a, Mateusz Kawalec - „Tańce połowieckie” z opery „Kniaź Igor” A. Borodina, Sylwia Moczulska - „Melodię”  R. Schumana; uczniowie klasy piątej Dominik Krasowski - melodię ludową "Polka Dziadek",  Julia Rusiniak - „Hello Dolly” J. Hermana a uczniowie ostatniej , szóstej klasy zagrali: Katarzyna Rusiniak - “Ballada pour Adeline” P. Senneville'a,  Jolanta Reczko -  „Walc wenezuelski” A. Lauro i Urszula Pełszyk - piosenkę „Habanera” z opery „Carmen” G. Bizeta.

Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia istnieje przy COKiS od 2007 roku i doczekała się już pierwszych absolwentów, z których kilkoro zagrało dla Mam razem ze swoimi młodszymi kolegami. Marta Pełszyk wykonała fragmenty Symfonii D-dur „Le matin” F. J. Haydna, Karolina Czarnecka melodię z filmu „Ania z Zielonego Wzgórza” H. Hardy'ego i  „Dla Elizy” L. Beethovena a  Kewin Niewiarowski melodię z filmu "Różowa Pantera" H. Manciniego i "Walca Des-dur" op. 64 nr 1 „Minutowego” F. Chopina.

Dopełnieniem koncertu wyrażającego wdzięczność, szacunek i miłość dla wszystkich Mam, był występ nowo powstałej Ciechanowieckiej Młodzieżowej Orkiestry Rozrywkowej, która wykonała wiązankę melodii tanecznych, dwa fragmenty z opery Aida G. Verdiego, „Marsza tureckiego” W. A. Mozarta,  Walca „Fale Dunaju” I. Ivanovici  oraz występ akordeonisty Arkadiusza Kawalca, który zagrał "Mamma son tanto felice" C. A. Bixio i piosenkę „Serce” I. Dunajewskiego z filmu "Świat się śmieje".


          Więcej zdjęć...

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowym
Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowymDyrektor COKiS i Koło Wędkarskie "Jazgarz" zwracają się z prośbą o niekorzystanie 27 maja w godz. 14.30-17.00 z jednostek pływających o napędzie motorowym... »»
 
Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl