Wianki na Nurcu 2014 Drukuj
25.06.2014.


W tym roku, już po raz 39. odbyła się jedna z największych imprez organizowanych w Ciechanowcu - Wianki na Nurcu.

fot. Z. Poniatowski MPI


Festyn rozpoczął się turniejem sportowym szkół. Do zawodów przystąpili gimnazjaliści z Ciechanowca, Rudki, Oleksina oraz Klukowa. Rywalizację sportową wygrało Gimnazjum z Klukowa,  kolejne miejsca wywalczyły Oleksin, Rudka i Ciechanowiec. Wszystkie szkoły otrzymały z rąk Burmistrza Ciechanowca Mirosława Reczko puchary, a zawodnicy nagrody rzeczowe.

Oficjalne otwarcie Wianków na Nurcu nastąpiło po poświęceniu wody na ciechanowieckim zalewie. Z programu zaoferowanego przez organizatorów, każdy mógł wybrać coś dla siebie, skorzystać z bogatej oferty rozrywkowej czy garmażeryjnej. Dla dzieci atrakcją była Kraina Zabawy, gdzie bezpłatnie udostępnione zostały zjeżdżalnie, trampoliny, eurobungee i kule wodne oraz program „Stacja wakacje” przygotowany przez Teatr pod Orzełkiem z Białegostoku.

Na scenie w programie własnym Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu wystąpiły: zespół tańca ludowego, zespół tańca nowoczesnego oraz Młodzieżowa Orkiestra Rozrywkowa. Gościem festynu był zespół z Doniecka na Ukrainie CHORNYE PODCKOWY. Wystąpiła też grupa FOCUS oraz Zespół Pieśni i Tańca „Bez Wianka”. Gwiazdą wieczoru w tym roku był zespół SUMPTUASTIC.

Jednym z głównych punktów festynu jest „Konkurs na najpiękniejszy wianek”. Jury w tym roku nagrodziło pierwszym miejscem Zuzannę Akacką, drugie miejsce otrzymała Amelia Morzy, a miejsce trzecie Agnieszka Jarosiewicz. Wyróżnienie otrzymał Kamil Rosiński. Pierwsza trójka została nagrodzona tabletami. Dla wszystkich uczestników Burmistrz Ciechanowca wręczył nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów festynu.

Żeby tradycji stało się zadość, późnym wieczorem przy blasku pochodni wypłynęły na ciechanowiecki zalew kajaki, z których dziewczyny puszczały na wodę wianki. Całość festynu zwieńczył pokaz sztucznych ogni oraz zabawa z zespołem X BAND.

Organizatorem festynu „Wianki na Nurcu 2014” był Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu przy współpracy z Urzędem Miejskim w Ciechanowcu. Całość prowadził aktor Mariusz Orzełek. Festyn współfinansowali: Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu, DUDA Polski Koncern Mięsny, Kompania Piwowarska S.A. Żubr oraz sklep AGD RTV Neopunkt w Ciechanowcu. Patronat medialny: Polskie Radio Białystok, Katolickie Radio Podlasie oraz Miejski Portal Internetowy ciechanowiec.pl.

        
          Więcej zdjęć...

 

Informator

Szkolenie z zakresu przyznawania płatności w roku 2019
Logo ARiMRW związku ze zbliżającym się terminem składania wniosków o przyznanie płatności w ramach wsparcia bezpośredniego na rok 2019, ARiMR zaprasza rolników... »»
 
Bezpłatne szkolenie dla rolników
Bezpłatne szkolenie dla rolnikówBurmistrz Ciechanowca oraz firma Agroekspert Kaczyńscy zapraszają 6 marca 2019 r. o godz. 11.00  do sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu, na bezpłatne szkolenie dla rolników... »»
 
Bezpłatne badania mammograficzne
21 lutego 2019 roku w Ciechanowcu można będzie wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Na badanie może zarejestrować się każda kobieta w wieku od 50 do 69 lat... »»
 
Spotkanie informacyjne poświęcone nowej ofercie grantowej NIW
Ogłoszenie edycji 2018 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Zaproszenie na spotkanie informacyjne poświęcone Programowi Rozwoju Organizacji Obywatelskich - nowej ofercie grantowej Narodowego Instytutu Wolności... »»
 
Godziny otwarcia filii Biblioteki Publicznej w Winnie-Poświętnej i Pobikrach
Ogłoszenie edycji 2018 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Nastąpiła zmiana godzin otwarcia w miesiącu lutym filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Winnie-Poświętnej i filii w Pobikrach... »»
 
Podziękowania dla Zarządu Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu
Podziękowania dla Zarządu Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu
Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu składa podziękowanie Zarządowi Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu za wsparcie finansowe w postaci 2500 zł... »»
 
Cykl Turniejów Tenisa Stołowego open dla dorosłych
COKiS zaprasza na Turniej Tenisa StołowegoOd niedzieli 27 stycznia 2019 r. w hali sportowej COKiS przy ul. 11 Listopada 5A trwa Cykl Turniejów Tenisa Stołowego w kategorii open dla dorosłych...  »»
 
Planowane przerwy w dostawach energii elektrycznej 22.02.2019 r.
PGEPGE Dystrybucja Oddział Białystok informuje, iż w związku z pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpią przerwy w dostawach energii elektrycznej... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna
 

Projekty unijne

 
facebook      instagram      youtube

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl