Program
Wianki na Nurcu 2014 Drukuj
25.06.2014.


W tym roku, już po raz 39. odbyła się jedna z największych imprez organizowanych w Ciechanowcu - Wianki na Nurcu.

fot. Z. Poniatowski MPI


Festyn rozpoczął się turniejem sportowym szkół. Do zawodów przystąpili gimnazjaliści z Ciechanowca, Rudki, Oleksina oraz Klukowa. Rywalizację sportową wygrało Gimnazjum z Klukowa,  kolejne miejsca wywalczyły Oleksin, Rudka i Ciechanowiec. Wszystkie szkoły otrzymały z rąk Burmistrza Ciechanowca Mirosława Reczko puchary, a zawodnicy nagrody rzeczowe.

Oficjalne otwarcie Wianków na Nurcu nastąpiło po poświęceniu wody na ciechanowieckim zalewie. Z programu zaoferowanego przez organizatorów, każdy mógł wybrać coś dla siebie, skorzystać z bogatej oferty rozrywkowej czy garmażeryjnej. Dla dzieci atrakcją była Kraina Zabawy, gdzie bezpłatnie udostępnione zostały zjeżdżalnie, trampoliny, eurobungee i kule wodne oraz program „Stacja wakacje” przygotowany przez Teatr pod Orzełkiem z Białegostoku.

Na scenie w programie własnym Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu wystąpiły: zespół tańca ludowego, zespół tańca nowoczesnego oraz Młodzieżowa Orkiestra Rozrywkowa. Gościem festynu był zespół z Doniecka na Ukrainie CHORNYE PODCKOWY. Wystąpiła też grupa FOCUS oraz Zespół Pieśni i Tańca „Bez Wianka”. Gwiazdą wieczoru w tym roku był zespół SUMPTUASTIC.

Jednym z głównych punktów festynu jest „Konkurs na najpiękniejszy wianek”. Jury w tym roku nagrodziło pierwszym miejscem Zuzannę Akacką, drugie miejsce otrzymała Amelia Morzy, a miejsce trzecie Agnieszka Jarosiewicz. Wyróżnienie otrzymał Kamil Rosiński. Pierwsza trójka została nagrodzona tabletami. Dla wszystkich uczestników Burmistrz Ciechanowca wręczył nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów festynu.

Żeby tradycji stało się zadość, późnym wieczorem przy blasku pochodni wypłynęły na ciechanowiecki zalew kajaki, z których dziewczyny puszczały na wodę wianki. Całość festynu zwieńczył pokaz sztucznych ogni oraz zabawa z zespołem X BAND.

Organizatorem festynu „Wianki na Nurcu 2014” był Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu przy współpracy z Urzędem Miejskim w Ciechanowcu. Całość prowadził aktor Mariusz Orzełek. Festyn współfinansowali: Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu, DUDA Polski Koncern Mięsny, Kompania Piwowarska S.A. Żubr oraz sklep AGD RTV Neopunkt w Ciechanowcu. Patronat medialny: Polskie Radio Białystok, Katolickie Radio Podlasie oraz Miejski Portal Internetowy ciechanowiec.pl.

        
          Więcej zdjęć...

 

Informator

Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 26 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: dmuchańce, animacje i zabawy w plenerze, Rodzinne Zawody Wędkarskie... »»
 
Zaproszenie na wernisaż wystawy
Zaproszenie na wystawę w Muzeum RolnictwaMuzeum Rolnictwa im Ks. K. Kluka zaprasza 23 maja o godz. 12.00 na otwarcie wystawy "Białoruskie Stroje Ludowe" z kolekcji Białoruskiego Pańtwowego Muzeum Architektury Narodowej i Życia Codziennego.. »»
 
Oferta realizacji zadania publicznego w trybie małych zleceń
Herb Ciechanowca
Burmistrz Ciechanowca informuje, że 16 maja 2019 r. wpłynęła oferta realizacji zadania publicznego w trybie małych zleceń z zakresu społeczeństwa obywatelskiego... »»
 
Rolnicze badania ankietowe 2019 r.
Badania ankietowe w 2014 r.Od 1 czerwca 2019 r. będą realizowane badania dotyczące produkcji roślinnej i zwierzęcej. Na terenie województwa podlaskiego wykonywać je będą pracownicy oraz ankieterzy Urzędu Statystycznego... »»
 
Jarmark Świętojański - zapraszamy wystawców i przedsiębiorców
Jarmark Świętojański - zapraszamy wystawców i przedsiębiorcówBurmistrz Ciechanowca zaprasza wystawców i przedsiębiorców, twórców ludowych, producentów potraw regionalnych, do bezpłatnego udziału w Jarmarku Świętojańskim... »»
 
Wypożyczalnia rowerów przy Punkcie Informacji Turystycznej
Wypożyczalnia rowerów przy Punkcie Informacji Turystycznej
Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu uruchomił wypożyczalnię rowerów, która obecnie mieści się przy Punkcie Informacji Turystycznej pl. 3 Maja 31. Czynna w godzinach otwarcia PIT... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl