Wianki na Nurcu 2014 Drukuj
25.06.2014.


W tym roku, już po raz 39. odbyła się jedna z największych imprez organizowanych w Ciechanowcu - Wianki na Nurcu.

fot. Z. Poniatowski MPI


Festyn rozpoczął się turniejem sportowym szkół. Do zawodów przystąpili gimnazjaliści z Ciechanowca, Rudki, Oleksina oraz Klukowa. Rywalizację sportową wygrało Gimnazjum z Klukowa,  kolejne miejsca wywalczyły Oleksin, Rudka i Ciechanowiec. Wszystkie szkoły otrzymały z rąk Burmistrza Ciechanowca Mirosława Reczko puchary, a zawodnicy nagrody rzeczowe.

Oficjalne otwarcie Wianków na Nurcu nastąpiło po poświęceniu wody na ciechanowieckim zalewie. Z programu zaoferowanego przez organizatorów, każdy mógł wybrać coś dla siebie, skorzystać z bogatej oferty rozrywkowej czy garmażeryjnej. Dla dzieci atrakcją była Kraina Zabawy, gdzie bezpłatnie udostępnione zostały zjeżdżalnie, trampoliny, eurobungee i kule wodne oraz program „Stacja wakacje” przygotowany przez Teatr pod Orzełkiem z Białegostoku.

Na scenie w programie własnym Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu wystąpiły: zespół tańca ludowego, zespół tańca nowoczesnego oraz Młodzieżowa Orkiestra Rozrywkowa. Gościem festynu był zespół z Doniecka na Ukrainie CHORNYE PODCKOWY. Wystąpiła też grupa FOCUS oraz Zespół Pieśni i Tańca „Bez Wianka”. Gwiazdą wieczoru w tym roku był zespół SUMPTUASTIC.

Jednym z głównych punktów festynu jest „Konkurs na najpiękniejszy wianek”. Jury w tym roku nagrodziło pierwszym miejscem Zuzannę Akacką, drugie miejsce otrzymała Amelia Morzy, a miejsce trzecie Agnieszka Jarosiewicz. Wyróżnienie otrzymał Kamil Rosiński. Pierwsza trójka została nagrodzona tabletami. Dla wszystkich uczestników Burmistrz Ciechanowca wręczył nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów festynu.

Żeby tradycji stało się zadość, późnym wieczorem przy blasku pochodni wypłynęły na ciechanowiecki zalew kajaki, z których dziewczyny puszczały na wodę wianki. Całość festynu zwieńczył pokaz sztucznych ogni oraz zabawa z zespołem X BAND.

Organizatorem festynu „Wianki na Nurcu 2014” był Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu przy współpracy z Urzędem Miejskim w Ciechanowcu. Całość prowadził aktor Mariusz Orzełek. Festyn współfinansowali: Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu, DUDA Polski Koncern Mięsny, Kompania Piwowarska S.A. Żubr oraz sklep AGD RTV Neopunkt w Ciechanowcu. Patronat medialny: Polskie Radio Białystok, Katolickie Radio Podlasie oraz Miejski Portal Internetowy ciechanowiec.pl.

        
          Więcej zdjęć...

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl