Program
Dzień Szkoły bez Przemocy Drukuj
30.06.2014.


"Dzień Szkoły bez Przemocy" to organizowane od czterech lat ogólnopolskie święto ludzi, którzy nie zgadzają się na przemoc i angażują się w budowanie szkoły jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Każda szkoła, która chce zorganizować na swoim terenie "Dzień Szkoły bez Przemocy" realizuje własne pomysły na obchody tego Dnia.

Dzień Szkoły bez Przemocy


W tym roku "Dzień Szkoły bez Przemocy" odbył się w ponad 4000 szkołach. W tym gronie znalazło się Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu, które po raz kolejny zorganizowało Marsz. Program społeczny „Szkoła bez przemocy” prowadzi 18 dzienników regionalnych dwóch grup wydawniczych - Media Regionalne i Polskapresse oraz Fundacja Orange (dawniej Fundacja Grupy TP). Program jest prowadzony pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Celem Programu jest przeciwdziałanie przemocy w polskich szkołach przez zwiększenie świadomości problemu, zmianę postaw wobec przemocy, a także dostarczenie szkołom konkretnego wsparcia i narzędzi, które skutecznie i systemowo zwalczałyby to zjawisko.

Ambasadorami Programu są: Tomasz Majewski - mistrz olimpijski w pchnięciu kulą,  Leszek Blanik - mistrz olimpijski świata i Europy w gimnastyce, Piotr Gruszka - wicemistrz świata i mistrz Europy w siatkówce, Paweł Wojciechowski - mistrz świata w skoku o tyczce.Dzień Szkoły bez Przemocy

Dzień Szkoły bez Przemocy
 
Dzień Szkoły bez Przemocy

fot. Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl