Festiwal Folkloru "W roku Kolberga stawiamy na folklor" Drukuj
08.08.2014.

Barwnym korowodem zespołów poprzez ulice miasta rozpoczął się festiwal „W roku Kolberga stawiamy na folklor”.
 
Festiwal Folkloru "W roku Kolberga stawiamy na folklor"

fot. Z. Poniatowski MPI


Celem festiwalu odbywającego się w Ciechanowcu jest ocalenie od zapomnienia tradycji ludowych, poznanie folkloru innych narodów, innych krajów, a przy okazji promowanie folkloru Podlasia.

Na scenie w parku na placu Jana Pawła II wystąpiły: ZESPÓŁ TAŃCÓW NARODOWYCH z Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, POLESSKIJE ZORI z Białorusi, KORALI z Syberii, DUKATI z Serbii, VIENOK ze Słowacji i YUNG-PING z Tajwanu. Grupy folklorystyczne zaprezentowały przygotowane inscenizacje, tradycyjne tańce, melodie ludowe oraz barwne stroje.

Wszystkie zespoły otrzymały od burmistrza Ciechanowca Mirosława Reczko wydawnictwa i gadżety promujące Podlasie i Ciechanowiec, a każdy z uczestników festiwalu jabłko z ciechanowieckich sadów.

Organizatorem imprezy "W roku Kolberga stawiamy na folklor" był Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu. 


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Majowy Konkurs Jednego Wiersza
Majowy Konkurs Jednego Wiersza
Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu zaprasza do uczestnictwa w drugiej edycji Majowego Konkursu Jednego Wiersza. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych i ma charakter otwarty... »»
 
KRUS przypomina o kwocie granicznej
Logo KRUSKRUS przypomina, iż do dnia 31 maja rolnik lub domownik prowadzący też pozarolniczą działalność gospodarczą zobowiązany jest złożyć zaświadczenie, że nie została przekroczona kwota graniczna... »
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl