Lekkoatleci z Ciechanowca wystartują w Mistrzostwach Polski Młodzików Drukuj
17.09.2014.

Ciechanowieccy lekkoatleci startujący w kategorii młodzików, po sierpniowym obozie treningowym klubu LŁKS „Prefbet” Śniadowo Łomża, który odbywał się w Szklarskiej Porębie, wzięli udział w  Mistrzostwach Województwa Młodzików w Białymstoku.

Lekkoatleci z Ciechanowca wystartują w Mistrzostwach Polski Młodzików

Kacper Warchoł w biegu na 100 m uzyskał czas 12,15 s i zdobył złoty medal, a w biegu na 300 m uzyskując czas 38,48 s pobił rekord życiowy i zajął drugie miejsce. Biegnący na tym samym dystansie Przemysław Łyskawy zajął trzecie miejsce z rekordem życiowym 39,22 s. Wśród dziewcząt Karolina Raźniak dwukrotnie zajęła 7 miejsce: w rzucie oszczepem i dyskiem, a Jolanta Reczko była 8 w rzucie dyskiem i 5 w rzucie oszczepem.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się 13 września w Zamościu wystartowało czworo zawodników z Ciechanowca. Katarzyna Szymaniak zajęła 5 miejsce w rzucie oszczepem (rekord życiowy 22.96 m), a Karolina Raźniak -16 miejsce w rzucie oszczepem (17.90 m) oraz 8 w rzucie dyskiem (18.17 m). Kacper Warchoł poprawiając rekord życiowy na 38.36 s zajął 2 miejsce w biegu na 300 m oraz 5 miejsce w biegu na 100 m (12.22 s), a Przemysław Łyskawy z wynikiem 39.35 s zajął 7 miejsce w biegu na 300 m i zajął 1 miejsce w skoku w dal z rekordem życiowym 6.02 m.

Międzywojewódzkie zawody były kwalifikacją do tegorocznej docelowej imprezy młodzików, którą są Mistrzostwa Polski Młodzików – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. W odbywających się w dniach 27-28 września 2014 r. w Zielonej Górze zawodach wystartują Przemysław Łyskawy i Kacper Warchoł, którzy wywalczyli awans zajmując I i II miejsca w swoich konkurencjach. Ciechanowieckim trenerem LŁKS „Prefbet” Śniadowo Łomża jest Cezary Koziarski.

« poprzedni artykuł   następny artykuł »