Sesja Rady Miejskiej Drukuj
29.09.2014.


Czterdziesta czwarta sesja Rady Miejskiej poświęcona była podjęciu uchwał w sprawach: zmian w budżecie, odrębnych obwodów głosowania, przystąpienia Gminy Ciechanowiec do Stowarzyszenia Gmin Polska Sieć „Energie Cités” i wyrażenia woli udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Wysokomazowieckiemu na realizację inwestycji drogowej.

Uchwała o woli udzielenia pomocy finansowej w 2015 roku Powiatowi Wysokomazowieckiemu dotyczyła kwoty 1 271 441,38 zł na realizację inwestycji drogowej w ramach Programu Wieloletniego pod nazwą „Narodowy program przebudowy dróg lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój”. Pomoc finansowa dotyczy zadania „Przebudowa ulic w g. Ciechanowiec, w ciągu dróg powiatowych na długości 7,8258 km”, w wyniku którego przebudowane zostaną drogi powiatowe nr: 2107B na odcinku Trzaski - Radziszewo-Sieńczuch (o długości 4,1108 km), 2618B - ulica Pałacowa w Ciechanowcu (0,413 km), 2093B na odcinku Ciechanowiec - Kozarze (0,683 km) i 2617B - ulica Uszyńska w Ciechanowcu (2,619 km).

Radni podjęli też uchwałę o przystąpieniu Gminy Ciechanowiec do Stowarzyszenia Gmin Polska Sieć „Energie Cités” (PNEC). Stowarzyszenie to jest pozarządową organizacją non-profit, której członkami zwyczajnymi są miasta i gminy z całej Polski, a członkami wspierającymi firmy prywatne i stowarzyszenia. Od 1994 r. Stowarzyszenie należy do Europejskiej Sieci „Energy Cities” mającej siedzibę w Besançon we Francji. PNEC współpracuje z samorządami lokalnymi na rzecz kształtowania lokalnej polityki energetycznej doradzając gminom, jak lepiej wykorzystywać fundusze strukturalne i pomagając znaleźć partnerów do projektów, promując energię odnawialną, innowacyjne technologie i najlepsze rozwiązania proenergetyczne, pokazując, jak efektywnie wykorzystywać energię, ucząc, jak chronić klimat przy jednoczesnym zapewnieniu zrównoważonego rozwoju gminy.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl