Nowy most na Kukawce Drukuj
10.10.2014.


Infrastruktura Gminy Ciechanowiec wzbogaciła się o nowy most wybudowany w rekordowym trzymiesięcznym tempie, na rzece Kukawka, na drodze gminnej prowadzącej ze wsi Kułaki do Trzask.

Uroczystego przecięcia wstęgi wraz z Wojewodą Podlaskim Maciejem Żywno dokonali Mirosław Reczko, Burmistrz Ciechanowca, Janusz Siejk, właściciel firmy, która była liderem konsorcjum budującego most; Bogusław Prokopiak, Radny Rady Miejskiej w Ciechanowcu i mieszkaniec wsi Kułaki, Zofia Krystyna Januszkiewicz-Diakowska Przewodnicząca Rady Miejskiej w Ciechanowcu, Tomasz Pawłowski główny projektant z zespołu Zakładu Realizacji Inwestycji DROMOBUD i Waldemar Osipiński, sołtys wsi Kułaki. Poświęcenia mostu dokonał ks. Bohdan Sawicki, proboszcz parafii w Winnie-Poświętnej.

Projekt "Odbudowa mostu na rzece Kukawka w km 0+456 w ciągu drogi gminnej Nr 108860B prowadzącej do wsi Kułaki" obejmował przebudowę mostu wraz z niezbędnymi dojazdami oraz towarzyszącą infrastrukturą techniczną. Prace rozpoczęły się od rozbiórki starego, zniszczonego w czasie powodzi w 2013 roku, drewnianego mostu, po czym wybudowano nowy most żelbetowo-stalowy o szerokości 9 m i długości 15,60 m. Przebudowane zostały też dojazdy do mostu - wykonano nowe odwodnienie drogi i położono nawierzchnię bitumiczną o grubości 9 cm (5 cm warstwa wiążąca + 4 cm warstwa ścieralna) na dojazdach o szerokości 5 m i na obiekcie mostowym o szerokości 5,5 m o łącznej długości nawierzchni 157,5 m. Jednocześnie skarpy i dno koryta rzeki zostały wzmocnione koszami z gabionów.

Całkowita wartość zadania wyniosła 706 069,72 zł, z czego wartość robót budowlanych to 698 074,72 zł, a koszt nadzoru inwestorskiego 7 995,00 zł. Koszty inwestycji zostały pokryte z dotacji ze środków z rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych – 547 815,00 zł, oraz z budżetu Gminy Ciechanowiec - 158 254,72 zł.


Nowy most na Kukawce
  
Nowy most na Kukawce

Nowy most na Kukawce

Nowy most na Kukawce
 
Nowy most na Kukawce

Nowy most na Kukawce


Nowy most na Kukawce

Nowy most na Kukawce

fot. Referat Inwestycji UM w Ciechanowcu 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl