Sesja Rady Miejskiej Drukuj
03.11.2014.


Przedostatnia w tej kadencji, czterdziesta piąta sesja Rady Miejskiej, poświęcona była podjęciu ostatnich koniecznych uchwał,  przyjęciu sprawozdań i pierwszych podsumowań pracy radnych w czasie mijającej kadencji.

Radni podjęli uchwały o zmianach w statutach samorządów mieszkańców osiedli i sołectw Gminy Ciechanowiec, zmianach w budżecie gminy na 2014 rok i w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Ciechanowiec na lata 2014-2023, a także w sprawie rozpatrzenia skargi Państwa Renaty i Andrzeja Piotrowskich na działalność Dyrektora Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, określenia zasad zwrotu wydatków za świadczenia z pomocy społecznej oraz aktualności Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta i Gminy Ciechanowiec oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego gminy Ciechanowiec.

Został uchwalony „Wieloletni Program Współpracy w latach 2015-2019 Gminy Ciechanowiec z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności  pożytku publicznego i o wolontariacie”, a także programy, które będą obowiązywały w przyszłym roku: "Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2015 r." i  „Program Współpracy w 2015 roku Gminy Ciechanowiec z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie”.

Na tym posiedzeniu Radzie zostały przedłożone "Informacja o stanie zadań oświatowych gminy Ciechanowiec w roku szkolnym  2013/2014" i "Sprawozdanie z realizacji w latach 2011-2013 Programu Opieki nad Zabytkami Gminy Ciechanowiec na lata 2011-2015", Rada Miejska natomiast przedstawiła "Sprawozdania z pracy  Komisji Rady Miejskiej za okres od  1.01.2014 r. do 13.10.2014 r.", "Informacje z realizacji: uchwał Rady Miejskiej i wniosków Komisji Rady od  1.01.2014 r. do 13.10.2014 r." i "Informację z analizy oświadczeń majątkowych".

Ostatnie spotkanie ciechanowieckich radnych VI kadencji zaplanowane jest na 12 listopada 2014 r.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl