Program
Narodowe Święto Niepodległości w Ciechanowcu Drukuj
14.11.2014.


W 96. rocznicę podpisania w Compiègne zawieszenia broni kończącego I wojnę światową, w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Ciechanowcu wzięły udział władze samorządowe, mieszkańcy oraz poczty sztandarowe.

Narodowe Święto Niepodległości w Ciechanowcu

fot. Z. Poniatowski MPI

Tradycyjnie uroczystości składały się z akademii, którą przygotowali nauczyciele i uczniowie Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II, mszy św. w intencji Ojczyzny i pochodu pod Pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie po Apelu Poległych wieńce i wiązanki złożyli przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu, Rady Powiatu Wysokomazowieckiego, Rady Miejskiej w Ciechanowcu, Ochotniczych Straży Pożarnych, jednostek organizacyjnych i pomocniczych Gminy Ciechanowiec, a także przedstawiciele instytucji, kół, organizacji, partii, stowarzyszeń oraz przedstawiciele duchowieństwa.

W okolicznościowym przemówieniu Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko przypomniał ...Po raz 26. z rzędu stajemy w całkowicie wolnej Polsce aby uczcić rocznicę odzyskania niepodległości, tym razem już 96. Robimy to w roku szczególnym, roku pełnym wielkich dla nas rocznic wydarzeń tragicznych, ale i pięknych, takich o których zapomnieć nam nie wolno a które, każde na swój sposób mają wpływ na naszą współczesną teraźniejszość, wydarzeń ogólnopolskich i lokalnych, splecionych ze sobą w wielką całość.

W obchodach Narodowego Święta Niepodległości udział wzięły poczty sztandarowe: Gminy Ciechanowiec, Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II, Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza, Banku Spółdzielczego, Koła Łowieckiego “Rogacz”, Związku Sybiraków, Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców, Szpitala w Ciechanowcu, Spółdzielni Rolniczo-Spożywczej „Jedność”, Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowcu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kozarzach i Ochotniczej Straży Pożarnej w Tworkowicach.

Popołudniowe „Ognisko Patriotyzmu”, które zgromadziło w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu wiele osób śpiewających wspólnie pieśni i piosenki patriotyczne, było ostatnim elementem obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Ciechanowcu.

Tekst wystąpienia Burmistrza Ciechanowca

          Więcej zdjęć...

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowym
Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowymDyrektor COKiS i Koło Wędkarskie "Jazgarz" zwracają się z prośbą o niekorzystanie 27 maja w godz. 14.30-17.00 z jednostek pływających o napędzie motorowym... »»
 
Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl