buy medication online
 
Narodowe Święto Niepodległości w Ciechanowcu Drukuj
14.11.2014.


W 96. rocznicę podpisania w Compiègne zawieszenia broni kończącego I wojnę światową, w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Ciechanowcu wzięły udział władze samorządowe, mieszkańcy oraz poczty sztandarowe.

Narodowe Święto Niepodległości w Ciechanowcu

fot. Z. Poniatowski MPI

Tradycyjnie uroczystości składały się z akademii, którą przygotowali nauczyciele i uczniowie Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II, mszy św. w intencji Ojczyzny i pochodu pod Pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie po Apelu Poległych wieńce i wiązanki złożyli przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu, Rady Powiatu Wysokomazowieckiego, Rady Miejskiej w Ciechanowcu, Ochotniczych Straży Pożarnych, jednostek organizacyjnych i pomocniczych Gminy Ciechanowiec, a także przedstawiciele instytucji, kół, organizacji, partii, stowarzyszeń oraz przedstawiciele duchowieństwa.

W okolicznościowym przemówieniu Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko przypomniał ...Po raz 26. z rzędu stajemy w całkowicie wolnej Polsce aby uczcić rocznicę odzyskania niepodległości, tym razem już 96. Robimy to w roku szczególnym, roku pełnym wielkich dla nas rocznic wydarzeń tragicznych, ale i pięknych, takich o których zapomnieć nam nie wolno a które, każde na swój sposób mają wpływ na naszą współczesną teraźniejszość, wydarzeń ogólnopolskich i lokalnych, splecionych ze sobą w wielką całość.

W obchodach Narodowego Święta Niepodległości udział wzięły poczty sztandarowe: Gminy Ciechanowiec, Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II, Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza, Banku Spółdzielczego, Koła Łowieckiego “Rogacz”, Związku Sybiraków, Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców, Szpitala w Ciechanowcu, Spółdzielni Rolniczo-Spożywczej „Jedność”, Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowcu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kozarzach i Ochotniczej Straży Pożarnej w Tworkowicach.

Popołudniowe „Ognisko Patriotyzmu”, które zgromadziło w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu wiele osób śpiewających wspólnie pieśni i piosenki patriotyczne, było ostatnim elementem obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Ciechanowcu.

Tekst wystąpienia Burmistrza Ciechanowca

          Więcej zdjęć...

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card