Program
Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego Drukuj
18.11.2014.


W Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu zapadły rozstrzygnięcia w X Konkursie na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego w Województwie Podlaskim w 2014 roku.

Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego

fot. Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu


W tym roku z terenu Gminy Ciechanowiec zgłoszony był jeden obiekt - zabytkowa oficyna w Pobikrach, która otrzymała wyróżnienie.

Jury konkursu w składzie: przewodniczący Antoni Mosiewicz - Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu, i członkowie Artur Gaweł - Kierownik Białostockiego Muzeum Wsi Oddziału Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Aneta Kułak – Oddział Terenowy Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Białymstoku, Jerzy Uścinowicz - Wydział Architektury Politechniki Białostockiej, Anatol Wap - Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, Anna Wiśniewska - Zastępca Dyrektora Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu, Sławomir Zgrzywa - Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Białymstoku Delegatura w Łomży, po dokonaniu ocen 45 zgłoszeń z 22 gmin postanowiło przyznać następujące nagrody:

I - Piotr Naumiuk, Kaniuki 39, gm. Zabłudów;
II - Mikołaj Pacewicz, Kotły 25, gm. Bielsk Podlaski;
II - Ewa Sulejczak, Kobyla 14, gm. Perlejewo;
II - Albin Szuszczewicz, Oszkinie 41, gm. Puńsk;

III - Włodzimierz Chrzanowski, Sokole 23, gm. Michałowo;
III - Stanisława Karna, Cieśnisk Wielki 3, gm. Janów;
III - Paweł Stanisław Durtan, Kukle 12, gm. Giby;
III - Sławomir Kiryluk, Nowoberezowo 112, gm. Hajnówka;
III - Henryk Tarasewicz, Sadowo 23, gm. Dąbrowa Białostocka.

Wyróżnienia:
- Jadwiga Białomyzy, Jałówka 8, gm. Dąbrowa Białostocka;
- Walentyna Charytoniuk, Ryboły 117A, gm. Zabłudów;
- Marian Gierczak, Stary Kornin 54, gm. Dubicze Cerkiewne;
- Róża Grocholska, Pobikry 59, gm. Ciechanowiec;
- Maria Harasiuk, Wroczyńszczyzna 8, gm. Dąbrowa Białostocka;
- Urszula i Andrzej Hościłowicz, Białousy 11, gm. Janów;
- Wiera Lewczuk, Czyże 49, gm. Czyże;
- Katarzyna Marcinowicz, Eliaszuki 8, gm. Narewka;
- Piotr Piotrowski, ul. 3 Maja 18, Supraśl, gm. Supraśl;
- Antoni Pykało, Bużyski 4, gm. Drohiczyn;
- Henryk Szmigiel, Bienduszka 1, gm. Zbójna.

Organizatorami konkursu są Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego oraz Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl